הנרצחת ה-98 בחברה הערבית: בת 18 נורתה למוות סמוך לירכא

הנרצחת ה-98 בחברה הערבית: בת 18 נורתה למוות סמוך לירכא

צוות מד"א פינה את הצעירה, תושבת כסרא, למרכז הרפואי לגליל תוך פעולות החייאה, אך מותה נקבע זמן קצר לאחר מכן. ההערכה היא שמשפחתה מעורבת ברצח, על רקע אי שביעות רצון מאורח חייה. הנרצחת התלוננה בעבר על איומים על חייה בשל נטייתה המינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בת 15 נפצעה אנוש באירוע אלימות בכניסה לכפר ירכא
צילום: ללא

צעירה בת 18 נורתה למוות היום (שישי) בכביש 8544, בסמוך ליישוב ירכא שבצפון הארץ. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה פינו אותה למרכז הרפואי לגליל כשהם מבצעים בה פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותה זמן קצר לאחר מכן. מהמשטרה נמסר כי זהותה של הנערה לא ידועה. ההערכה היא שקרובי משפחתה מעורבים ברצח, על רקע אי שביעות רצון מאורח חייה. הצעירה התלוננה בעבר על איומים על חייה בשל נטייתה המינית. 

שרית אחמד. קרדיט תמונה: הרשתות החברתיות

החובש הבכיר במד"א חסיב שחאדה, שנכח בזירה, סיפר: "הפצועה שכבה על הכביש כשהיא מחוסרת הכרה וסובלת מפציעה חודרת בגופה. הענקנו לה טיפול רפואי ופינינו אותה לבית החולים תוך פעולות החייאה כשמצבה אנוש".

יו״ר האגודה למען הלהט"ב הילה פאר: "קשה לתאר את הכאב על הירצחה של הצעירה לאחר שספגה, על פי הפרסומים, איומים על רקע נטייתה המינית. זה יום עצוב לקהילה הגאה ולציבור הישראלי כולו בו מתרחש רצח שכזה".

"כשמדובר בנערה שאוימה כבר בעבר על רקע נטייתה המינית, אנו דורשים מהמשטרה לברר ביסודיות את נסיבות האירוע. לא יתכן שכחברה נעבור לסדר היום על רצח של נערה בת 18. המציאות הקשה הזאת לא יכולה להימשך".

הפופולריים