חשד לרצח בדרום: גנב שנאי בשווי של יותר מ-3 מיליון שקלים ונכנס לכלא - כששוחרר, חזר לגנוב ונדקר למוות

חשד לרצח בדרום: שוחרר מהכלא, חזר לגנוב ונדקר למוות
במשטרה דיווחו על עימות בין עובדים זרים מתאילנד לתושב הפזורה הבדואית • על פי החשד הראשוני, הקורבן ניסה לבצע שוד של כלי עבודה יחד עם נוספים • שני חשודים נעצרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הרצח באופקים
צילום: דוברות המשטרה

תושב הפזורה הבדואית נרצח הלילה (שבת) בשטח פתוח במושב רנן שליד אופקים. הגבר אותר ללא סימני חיים ועם פציעות על גופו, חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותו. במשטרה פתחו בחקירת האירוע ושני חשודים במעורבות לאירוע נעצרו. 

בהודעת המשטרה דווח על אירוע אלימות בין עובדים זרים לתושב הפזורה הבדואית, בתחנת אופקים החלו בחקירה ובסריקות אחר החשודים, שני חשודים במעורבות נעצרו. על פי החשד הראשוני עולה כי הרקע לאירוע הינו ניסיון, של הקורבן ביחד נוספים, לבצע גניבה חקלאית של כלי עבודה הנמצאים במקום. סממ"ר נגב, נצ"מ אייל אזולאי, קיים הערכת מצב בזירה והחליט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב נגב. לאחר מכן, עלה מפרטי חקירה ראשוניים כי הקורבן חדר ביחד עם חולייה לחווה, ‏שני עובדים זרים מתאילנד המתגוררים במקום התעמתו איתו, ובסוף העימות הזה הוא נדקר למוות. 

הצעיר שנדקר למוות הוא עטיה אבו סבילה, בן 21 מהפזורה הבדואית, מוכר למשטרה בתחום הגניבות החקלאיות. המשטרה עיכבה לחקירה עשרות תאילנדים שעובדים במקום, אבל הם לא נעצרו. ההערכה היא שהעימות התפתח על רקע הניסיון שלהם למנוע את הגניבה. שני העצורים, הם תושבי הפזורה הבדואית שהיו שותפים לניסיון הגניבה.

הצעיר שוחרר רק לאחרונה מהכלא, לאחר שריצה שנת מאסר בגין גניבת שנאי ממכרות תמנע בשווי של יותר משלושה מיליון שקלים וחתך כבלי נחושת בשווי 600 אלף שקל. על פי כתב האישום המתוקן שבו הודה: בתאריך ה-10 במאי 2022 בשעה 15:00 לערך, הגיע עם שני נאשמים נוספים למתחם "מכרות תמנע" ונכנסו לתוכו. הנאשמים נסעו לתוך מתחם בו היה מצוי שנאי, חיברו רצועה לשנאי ולרכב סילברדו אשר היה ברשותם והחלו בנסיעה עד אשר נעקר השנאי מהמקום. בהמשך נטען כי הנאשמים שברו את השנאי, נטלו ונשאו מתוכו כבלי חשמל במשקל של מאות קילוגרמים ובכך נגרם נזק רב במתחם השנאי ואף לשנאי עצמו.

על פי כתב האישום המתוקן, בתום ביצוע הגניבה המתוארת לעיל, יצאו הנאשמים מהמתחם כשכבלי הנחושת עימם והסליקו כלי פריצה ששימשו אותם לפירוק השנאי. הנאשם הורשע בעבירות של גניבה, הסגת גבול והיזק לרכוש במזיד ונידון לשנת מאסר במסגרת הסדר טיעון.

הפופולריים