רצח הנער ניסים שטרית: העליון הורה לבטל את האיזוק האלקטרוני של אחד הנאשמים

רצח ניסים שטרית: בוטל האיזוק האלקטרוני של אחד הנאשמים
בית המשפט העליון הורה לקיים דיון בנוגע לחלופת מעצר עבור ברוך שרביט בן ה-78 עקב מצבו הבריאותי. אחיו של שטרית - "אחי התחנן על חייו והרוצח האכזר אינו יודע מה זה רחמים. ביהמ"ש מתייחס לדמעות תנין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנער ניסים שטרית, נעדר, נסים שטרית, נער, נרצח, רצח, שובו בנים, רב הנסתר, ברלנד, 1986
צילום: הסרט שלנו רב הנסתר

פרשת רצח הנער ניסים שטרית: בית המשפט העליון קבע היום (ראשון) כי לא יוארך המעצר באיזוק אלקטרוני שבו נתון ברוך שרביט, אחד הנאשמים ברצח. העליון קבע כי שרביט בן 78 ומצבו הבריאותו מוריד רמת מסוכנותו, כאשר הרצח בוצע לפני כמעט 40 שנה. השופט שדן בסוגייה קבע כי סיום המשפט אינו נראה באופק והורה על קיום דיון בחלופת מעצר.

אחיו של ניסים שטרית, מאיר, מסר בתגובה: "שרביט מבקש מבית המשפט העליון רחמים על מצבו הרפואי להקל עליו את האיזוק. הרוצח שהודה ברצח של אחי שהיה בקושי בן 16. אחי ביקש רחמים, התחנן על חייו, והרוצח האכזר אינו יודע מה זה רחמים. אז בית המשפט מתייחס לדמעות תנין".

לפני כשנה וחצי נעצרו שלושה חשודים במעורבות בפרשת רצח הנער ניסים שטרית, שאירע בשנת 1986. פתיחת תיק החקירה מחדש הגיעה בזכות פרסום הסרט "רב הנסתר", המגולל את סיפורה של קהילת שובו בנים ושודר בכאן 11. פתיחת התיק הביאה להגשת כתבי אישום נגד שניים מהחשודים ולמעצרם של חשודים נוספים, בהם ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין.

לפי כתב האישום, השניים שותפים לרציחתו של שטרית כחלק מפעילות "משמרות הצניעות" מטעם קהילת "שובו בנים" בראשה עומד אליעזר ברלנד. כתבי האישום מתארים כי שטרית נחטף והותקף על ידי אנשי "משמרות הצניעות" כמה חודשים טרם מותו, בשל חשדם כי הוא מקיים מפגשים עם נשים, דבר המנוגד לנורמות הדתיות בהן החזיקו אנשי הקהילה.

 

הפופולריים