מנהל בי"ס שלח בטעות סרטון מיני למורים ולא יוחזר לנהל

מנהל בי"ס שלח בטעות סרטון מיני למורים ולא יוחזר לנהל
בית הדין לעבודה דחה את תביעתו וקבע כי אומנם ההחלטה לא לשבצו לתפקיד ניהול בית ספר "פוגעת בתובע פגיעה קשה", אך משרד החינוך נתן עדיפות לטובת התלמידים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אולם שיפוט, בית דין רבני
צילום: צילום: כאן חדשות
בית הדין לעבודה דחה אתמול (רביעי) תביעה של מנהל בית ספר שבטעות שלח סרטון המתעד את איבר מינו לצוות מורי ומורות בית ספר, ומשם הסרטון הגיע להורים ולתלמידי בית הספר. מנהל בית הספר בעוספיא ניהל הליך משפטי ארוך כדי לחייב את משרד החינוך להחזירו לתפקידו, למרות התנגדות עזה של המורים וההורים.
לאור ההתנגדות, ולמרות שהוסכם כי הסרטון נשלח בטעות, מנהל בית הספר לא הוחזר לתפקידו. הפיקוח ניסה למצוא עבורו תפקיד ניהולי בבית ספר אחר במחוז, ללא הצלחה. בית הדין דחה את תביעתו וקבע כי אמנם ההחלטה לא לשבצו לתפקיד ניהול בית ספר ״פוגעת בתובע פגיעה קשה".
הפגיעה החמורה הגיעה על רקע העובדות הבאות: מעולם לא הועלתה טענה מקצועית או אחרת כלפי התובע, האירוע הוא תוצאה של טעות ולא של מעשה מכוון, הסרטון צולם ברשות הפרט וללא קשר לעבודתו המקצועית של התובע. בית הדין קבע כי ״אין מקום להתערבותנו בהחלטת מנכ"ל משרד החינוך ליתן עדיפות לשיקולים הנוגעים לפעילות התקינה של בית הספר, וזאת גם במחיר הפגיעה הבלתי נמנעת בתובע״.
עוד נכתב בפסק הדין כי ״משרד החינוך פעל כדין בכל האמור בצמצום הפגיעה בתובע. התובע שובץ לתפקיד חלופי כמדריך מחוזי, ואין לומר שמדובר בתפקיד שיש בו משום פחיתות כבוד. לתובע הוצע לקבל על עצמו תפקיד נכבד הקשור בעידוד בני נוער מהיישובים הדרוזיים במחוז חיפה להשתלב בלימודים אקדמיים. העובדה שמדובר בתפקיד ש"אינו קיים" אינה מלמדת בהכרח שמדובר בהצעה ריקה מתוכן, אלא פירוש הדבר שהתובע יכול היה לעצב את התפקיד ולמלא אותו בתוכן, ונראה שההצעה נדחתה מבלי שהדברים נבחנו לעומק״.
הפופולריים