סנגורי נתניהו מסרבים לבקשת הפרקליטות להאיץ את המשפט

סנגורי נתניהו מסרבים לבקשת הפרקליטות להאיץ את המשפט
סנגורי נתניהו ואלוביץ' הגיבו לבקשת הפרקליטות וסירבו להאיץ את המשפט • השופטים נתנו לצדדים אפשרות להתנגד עד ליום שני הבא ולאחר מכן יפרסו את הפרטים מהפגישה. הם הדגישו כי זו הייתה "שיחה קצרה, לא פורמלית שנערכה בדלתיים סגורות ואינה מחייבת תיעוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בדיון במשפט
צילום: צילום: ראובן קסטרו

השופטים במשפט נתניהו הודיעו היום (שני) כי יהיו מוכנים לפרסם תמצית מפגישתם עם אנשי הפרקליטות וצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לסעיף השוחד בתיק 4000. השופטים איפשרו לצדדים להתנגד לפרסום הדברים עד ליום שני הבא. סנגורי נתניהו ואלוביץ' הגיבו לבקשת הפרקליטות וסירבו להאיץ את המשפט.

בהחלטתם כתבו חברי הרכב השופטים כי מדובר ב"שיחה קצרה, לא פורמלית שנערכה בלשכת ראשת ההרכבת בדלתיים סגורות, בהסכמת הצדדים, אשר אינה מחייבת תיעוד בפרוטוקול. עם זאת, נוכח טעמי הבקשה ובשים לה לעמדת המאשימה בדעתנו לפרסם החלטה ובה תיאור תמציתי של מהלך הדברים. הכול בכפוף להתנגדות מנומקת של מי מהצדדים להליך".

בשבוע שעבר פורסם כי השופטים אמרו בשיחה עם הפרקליטות וסנגורי ראש הממשלה לפגישה בדלתיים סגורות. השופטים אמרו לתביעה כי יהיה קשה להוכיח את סעיף השוחד בתיק 4000 ולמעשה אמרו לפרקליטות שאין להם סיכוי להרשעה בסעיף זה בתיק. דברי השופטים המאיצים בתביעה לסגת מעבירת השוחד ולהישאר רק עם עבירת הפרת אמונים בפרשת 4000 נאמרו תוך לחצים משמעותיים על הצדדים לנהל משא ומתן ישיר ביניהם לצורך חתימה על הסדר טיעון. השופטת רבקה פרידמן פלדמן הוסיפה ודחקה בתביעה להסכים להסדר טיעון כשאמרה כי יש לעשות זאת לטובת המדינה.

עם זאת השופטים שדחקו בתביעה לסגת מעבירת השוחד, הבהירו כי דעתם שאין סיכוי להוכיח את עבירת השוחד איננה סוף פסוק, וכי טרם נשמעו כל העדים ודעתם עוד עשויה להשתנות. אולם יש לציין כי העדים המרכזיים שנועדו להוכחת סעיף השוחד כבר העידו, כך שיש שאלה עד כמה דעת השופטים יכולה עוד להשתנות.

ביום שישי הודיעה היועצת המשפטית למממשלה גלי בהרב מיארה והתביעה כי הם עדיין מאמינים בתיק וחושבים שתיתכן הרשעה בשוחד, ועל כן מתכוונים להמשיך לנהל אותו. בנוסף כמה שופטים מכהנים העבירו ביקורת כלפי השופטים בתיק על התנהלותם. בתוכנית בחצי היום השישי בכאן רשת ב פורסם כי לדברי השופטים אין מקום לשיח כזה בדלתיים סגורות ובלשכה הסגורה, ללא קיומו של פרוטוקול. 

הפופולריים