יאיר גולן: "קורא למרי רחב היקף באמצעים בלתי חוקיים"

יאיר גולן: "קורא למרי רחב היקף באמצעים בלתי חוקיים"
אלוף במיל' וחבר הכנסת לשעבר אמר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב: "במאבק על הדמוקרטיה צריך לעשות דברים שהם לא אלימים שנמצאים בשוליים של החוק" • במשטרה בודקים את התבטאויות יאיר גולן ואהוד ברק • בליכוד בתגובה דרשו לפתוח בחקירה נגד גולן: "מי שקורא להפר את החוק - חייב לשלם מחיר" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר גולן לוגו בחצי היום 27.06.23
צילום: .

אלוף במיל' יאיר גולן אמר היום (שלישי) בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" כי הוא קורא לנקוט במרי אזרחי בלתי אלים באמצעים בלתי חוקיים. לדבריו של גולן בכאן רשת ב: "הממשלה הזו מנסה לחסל את הדמוקרטיה הישראלית. מול הנסיונות האלה נציג התנגדות אזרחית חד משמעית ברורה, ואם נצטרך להגיע למרי רחב היקף ובלתי אלים זה מה שנעשה. אני קורא כאן, במסגרת הסביר ובלי לנקוט באלימות - לעשות גם דברים בלתי חוקיים".

האזינו לריאיון המלא עם יאיר גולן בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב

 

"במאבק על הדמוקרטיה צריך לעשות דברים שהם לא אלימים שנמצאים בשוליים של החוק - אין מנוס אלא לעשות זאת", חידד גולן. "ניתן לעקוב אחר נסיונות כאלה במדינות רבות של איך נלחמים בדיקטטורה, והמסקנה ברורה - צריך לנקוט בפעולה חד-משמעית ולהציב בפני הממשלה קיר ברזל".

במשטרה בודקים את ההתבטאות של גולן. בנוסף, הצוות המשטרתי לטיפול בהסתה בוחן גם את דבריו של אהוד ברק, שקרא בהפגנה בתל אביב בשבת למרי אזרחי.

בעניין ההתפרעויות של יהודים בכפרים פלסטיניים אמר גולן: "400 איש שיורדים לחווארה לעשות פוגרום זה לא מיעוט, שוליים או נוער גבעות. 200 איש שמגיעים לתורמוס עייא זה גם לא שוליים. הדבר המאכזב באמת הוא שלא כל רבני הציונות הדתית, אישי ציבור וראשי מועצות אזוריות ומוקמיות ביהודה ושומרון מתייצבים נגד התופעה הזו. הייתי מצפה שכל מי שבליבו אחריות ציבורית יתייצב נגד התופעה".

"כל מי שעסק אי פעם בהתארגנות של טרור והתנהלות של תופעות חברתית אלימות יודע שמאחורי אלה שעושים את המעשים בשטח - יש את האידיאולוגים, המטיפים ואלה שמייצרים את הבסיס הרעיוני לפעילות האלימה, והם לא נותנים את הדין. אף אחד לא מתעסק איתם", אמר גולן. "בעוד שמנגד, כשאנחנו מטפלים בטרור הפלסטיני, אנו תמיד וחותרים להגיע לראשי הקנונייה ולאלה שמסיתים ומלבים".

בליכוד דרשו לפתוח בחקירה נגד יאיר גולן בעקבות דבריו בכאן רשת ב: "דברי ההסתה וההמרדה של יאיר גולן מחייבים פתיחה מיידית בחקירה - עוד היום. מי שמפר את החוק וקורא להפרת החוק חייב לשלם מחיר, אחרת אין משמעות לשלטון החוק. אנו דורשים מהיועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה לנקוט יד קשה נגד מפרי החוק והסדר, המסיתים והממרידים, שמבקשים לזרוע פורענות מסוכנת בלב החברה הישראלית".

הפופולריים