פגע מינית וחזר לעבוד עם קטינים: כתב אישום נגד עמית חכים

פגע מינית וחזר לעבוד עם קטינים: כתב אישום נגד עמית חכים
כתב אישום הוגש נגד המורה לאומנויות לחימה, שהורשע בעבר בעבירות מין בבת 16 ובבת 32, והמשיך לאמן נערות צעירות לאחר שחרורו מהכלא. הוא נעצר כבר לפני שבועיים - אך פרסום שמו נמנע עד כה, ללא סיבה משפטית מתאימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית חכים
עמית חכים צילום: מתוך עמוד הפייסבוק Elite Fighters Israel

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום (חמישי) כתב אישום בעבירות מין נגד עמית חכים, המורה לאמנויות לחימה מבאר שבע, עבריין מין מורשע. זאת לאחר חשיפת מערכת כאן חדשות על תלונה חדשה על חכים, שחזר לעבוד עם קטינים במועדון ספורט בניגוד להוראות החוק האוסרות על העסקתו במקום.

מכתב האישום עולה כי במסגרת עבודתו כמנהל ומאמן אומנויות לחימה במועדון ספורט, חכים תיאם אימון פרטי עם נערה המתאמנת במקום, במועד מיוחד בו המועדון ריק מאנשים. עם כניסתם למועדון התפשט חכים ונותר בתחתוניו, אז החל להדגים תרגילים שונים על הנערה ובשלב מסוים החל לבצע בה מעשים מגונים על אף התנגדותה.

זמן מה לאחר האירוע, לאחר שגילה כי הנערה ואביה מתכוונים להגיש תלונה, עבריין המין המורשע החל להתקשר שוב ושוב לאב, בבקשה לעצור את הגשת התלונה במשטרה. הוא טען שהתלונה תהרוס את חייו וחיי ילדיו, וכי בתמורה לשתיקתם הוא מוכן לעשות כל דבר בעולם. חכים אף הגדיל ואוסיף שאם לא יסכימו - הוא יתלה את עצמו.

לחכים יוחסו עבירות של מעשה מגונה, הדחה בחקירה ואיסור העסקה ועיסוק. מעצרו היה לפני שבועיים, ובעתיד יתקיים גם דיון על הארכת מעצרו, כאשר הדיונים בתיק יהיו בדלתיים סגורות.

במשך זמן רב פרסום שמו של חכים ופרטי הפרשה נמנעו על ידי שופט בית המשפט השלום בבאר שבע רפאל ימיני. לאחר מכן, בית המשפט המחוזי והעליון פסקו כי החלטתו של השופט ימיני הייתה שגויה. בעבר פרסמנו על פסיקות דומות של השופט ימיני שעוררו מחלוקת ועל פי גורמי מקצוע גרמו לכאורה לעיכובים בחקירות עברייני מין.

בכאן חדשות נחשף בשנה שעברה כי חכים, מבעלי מכון עילית פיטנס בבאר שבע, הורשע ב-2015 בעבירות מין בשתי מתאמנות, בת 16 ובת 32 ונידון ל-52 חודשי מאסר. לאחר שחרורו שב ועבד במכון אימונים בבאר שבע, בין היתר גם בסביבת ילדות ונערות. 

 

 

הפופולריים