המשטרה לא נערכה - והעבודות על הטורבינות לא התחדשו

המשטרה לא נערכה - והעבודות על הטורבינות לא התחדשו
בעקבות המחאה של בני העדה הדרוזית, העבודות הופסקו בהתערבות ראש הממשלה לימי חג הקורבן, והיו אמורות להתחדש הבוקר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 התפרעויות הפרות סדר דרוזים אלימות טורבינות מסעדה רמת הגולן הפגנות 21.06.23 F230621AM09
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

לקראת שבוע מתוח: העבודות להקמת חוות הטורבינות בצפון הגולן לא התחדשו הבוקר. העבודות הופסקו בהתערבות ראש הממשלה, לימי חג הקורבן והיו אמורות להתחדש הבוקר (ראשון), אך לטענת גורמים בחברה המבצעת המשטרה לא נערכה.

במשטרה מעריכים כי ייתכן שביום שלישי העבודות יתחדשו. בתוך כך, מאות שוטרים מכל רחבי הארץ הגיעו לאזור הצפון בסוף השבוע כדי לאבטח את העבודות ולהתמודד עם המחאות.

אלפי דרוזים הפגינו לפני כשבועיים ברמת הגולן, במחאה על ההחלטה להקים חווה של טורבינות-רוח להפקת חשמל על שטחים חקלאיים. המפגינים התעמתו עם כוחות משטרה בכפר מסעדה, ובהמשך ניסו לפשוט על תחנת המשטרה בכפר. המשטרה מסרה כי המתפרעים ירו מנשק חם, יידו אבנים, הציתו צמיגים וניקבו גלגלים של ניידות משטרה. בעימותים נפצעו מפגינים ושוטרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לאחר ההתפרעויות עם המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, שייח' מוואפק טריף, ועם ראש השב"כ רונן בר, בלשכתו בירושלים. "אני רואה בחומרה ובדאגה את מה שקורה כרגע ברמת הגולן", מסר ראש הממשלה. "יש ימים שבהם צריך לומר את המובן מאליו - מדינת ישראל היא מדינת חוק. אזרחי ישראל כולם מחויבים לכבד את החוק. אנחנו לא נקבל התפרעויות לא ברמת הגולן ולא ביהודה ושומרון. לא נקבל שום קריאת תיגר נגד המשטרה ונגד כוחות הביטחון במקומות הללו ובכל מקום שהוא. אנחנו מדינת חוק".

הפופולריים