משה סעדה נגד המועמד למפכ"לות: "לבדוק אם שיקר לפני שממנים אותו"

סעדה נגד המועמד למפכ"לות: "לבדוק אם שיקר לפני מינויו"
סגן ראש מח"ש לשעבר התייחס בכאן רשת ב לחקירתו של סגן המפכ"ל אבשלום פלד בשנת 2015, בה עלה חשד ל"אי אמירת אמת". לדברי סעדה, "בזמן אמת אמרנו שיש בעייתיות של קידום. לצערי המשטרה לא עשתה כלום. הוא הוסיף כי "ככל שהוא שיקר לא צריך למנות אותו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה סעדה
צילום: פלאש 90

סגן ראש מח"ש לשעבר, ח"כ משה סעדה, התייחס הבוקר (ראשון) לחקירת סגן המפכ"ל אבשלום פלד ב-2015,  המועמד להחליף את יעקב שבתאי. סעדה אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי אם יתברר ששיקר – אסור למנות אותו לתפקיד המפכ"ל. לדבריו, "אמרנו שיש בעייתיות והעברנו למשטרה – הם לא עשו כלום. לפני שממנים אותו למפכ"ל חייבים לבדוק את זה". 

סעדה התייחס לחקירתו של פלד במח"ש בשנת 2015, בנוגע לחקירה שבוצעה לראש המועצה האזורית מטה יהודה. לפי פרסום ב"הארץ", אז עלתה שיחה של פלד עם דדון שבה פלד ביקש מראש המועצה להכשיר בדיעבד בנייה בלתי חוקית באחד מהיישובים במועצה.

סעדה אמר בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב כי "הייתה חקירה שהיה חשד לאי אמירת אמת. בזמן אמת אמרנו שיש בעייתיות של קידום האיש בגלל אי אמירת אמת... ניסו לעשות סוג של קומבינה, חקרנו, חשבנו שזה לא נכון לדין פלילי אבל כן יש פה אמירה ערכית. הדברים נכתבו, הגיעו למשטרה, לצערי המשטרה לא עשתה עם זה שום דבר. לפני שממנים אותו למפכ"ל צריך לבדוק את זה. ככל שהוא שיקר לא צריך למנות אותו, על אחת כמה וכמה כשמדובר במפכ"ל".

הפופולריים