עידן הבדידות: בעולם משנים כיוון - בישראל מתעלמים מאזהרות

עידן הבדידות: בעולם משתנים - בישראל מתעלמים מאזהרות
תופעת הבדידות בעידן הדיגיטלי עלתה שלב. בארה"ב הכריזו על בדידות כמגפה, בבריטניה מינו שר לענייני בדידות ובקוריאה הדרומית שילמו לאנשים כסף שיצאו מהבית - מה קורה בישראל? • סדרת כתבות השבוע בחדשות הערב בכאן 11
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידן הבדידות
צילום: ללא

הבדידות הוכרזה לאחרונה בארצות הברית כמגפה עם דוח חמור שהוגש לנשיא ביידן על ידי ראש שירותי בריאות הציבור במדינה. בבריטניה יש שר לענייני בדידות. בקוריאה הדרומית החלו לאחרונה לשלם כסף לאנשים כדי שייצאו מהבית. ואצלנו? משרד הבריאות מתעלם מהמחקרים והאזהרות. התופעה לא מוגבלת רק למבוגרים, זקנים או קשישים, אלא נמצאת באחוזים גבוהים דווקא אצל צעירים, בהם אנחנו גם מתמקדים.

פרק 1: התאהבתי בבוטית

בדידות בעידן הדיגיטלי, צעירים שמתאהבים בבוטים ובאפליקציה ואיך הטכנולוגיה מסייעת למתבודדים.

פרק 2: לא רק סיפור של קשישים

15% מהישראלים מרגישים שאין להם חברים או בני משפחה לפנות אליהם בזמנים קשים. ולא, זה ממש לא רק סיפור של קשישים. שוחחנו עם שלושה צעירים ומוצלחים שחווים בדידות. למה ואיך זה קורה בארץ לדור הצעיר?

פרק 3: המציאות של רווקות מאוחרת

החברה הישראלית מתה על חתונות ומשוגעת על ילדים. אבל בינינו חיים אנשים, שמה לעשות, לא בזוגיות גם בעשור הרביעי, החמישי והשישי של החיים שלהם. בשיחה איתנו הם מספרים על תחושת החירות, על הסטיגמה וגם על הבדידות שלעתים הופכת לחלק בלתי נפרד מהמציאות היומיומית.

הפופולריים