עיריית כפר סבא מציגה: טיול לפארק מים - בהפרדה בלבד

עיריית כפר סבא מציגה: טיול לפארק מים - בהפרדה בלבד
העירייה מספקת הטבה לכרטיסים במחיר מוזל לפארקי מים בחלוקה של ימים לבנים וימים לבנות, ללא ימי שחייה מעורבת. המועצה הדתית של כפר סבא: "העירייה דואגת לאטרקציות מסובסדות מחוץ לעיר שלא בהפרדה"
פארק מים
צילום: ענת חרמון

תושבים בכפר סבא זועמים לאחר שנחשפו לפרוסמי העירייה על סבסוד כרטיס כניסה והסעות לפארקי מים לציבור הדתי בלבד. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. לפי הפרסום, שיועד לתושבי כפר סבא, ילדים ובני נוער מהעיר יוכלו לרכוש כרטיס במחיר מוזל של 50 שקלים בלבד לאחד מפארקי המים, וגם מקום בהסעה בעלות של חמישה שקלים.

הפילוח בפרסומים הוא לפי ימים מופרדים לבנים ולבנות כאשר אין אף יום לשחייה מעורבת. את האירועים מפיקה מחלקת מורשת והמועצה הדתית של כפר סבא. ההטבה שווה מאות שקלים למשפחה שמעוניינת בהפרדה מגדרית, אך למשפחה שלא מעוניינת בכך אין אירוע בפארק מים כלל.

אם לילדים בכפר סבא אמרה בריאיון לתוכנית: "ההטבה לא פורסמה לציבור הכללי. העלונים הגיעו אלינו במקרה ונתלו ליד מוסדות דתיים. יש דברים שמקובלים בחברה הדתית, אבל צריך לאפשר את אותה הטבה גם למשפחה שרוצה ללכת ביחד לפארק".

מעיריית כפר סבא נמסר: "האירועים הם ביוזמה ובסבסוד מלא של המועצה הדתית. העירייה דואגת כבכל שנה לאטרקציות מסובסדות רבות מחוץ לעיר דרך המחלקה לנוער מינהל קהילה שלא בהפרדה כולל פעילויות מים".

תגובת המועצה הדתית: "ראשית , נציין שהשירות מוצע לכלל התושבים ללא הבחנה כזו או אחרת. והוא היה קיים גם אשתקד. לצערנו, מזה שנים שאין מענה לציבור הדתי בעיר לרחצה בבריכה בשעות נפרדות. במסגרת פעילויות קיץ של תרבות תורנית במועצה הדתית. מצאנו לנכון לתת מענה לציבור הדתי שנאלץ לנדוד מחוץ לעיר כדי לקבל שרות שווה שמקבל כל תושב בעיר.

בנוגע לאירוע בפארקי המים: מדובר באירוע חד פעמי המיועד לציבור הדתי מכל הארץ , ואנו מסייעים לתושבי כפר סבא המעוניינים בכך להשתתף בפעילות זו. ארוע חד פעמי זה אינו שונה מכל ארוע תרבות אחר בעיר, אותו מממנת העירייה מכספה לתושבי העיר. הנושא נבדק משפטית ואושר. יובהר כי התקציב הוא מתרבות תורנית לתושבי העיר וזהו הקו שמנחה אותנו בכל הפעילויות".

הפופולריים