בעקבות השיטפונות הקשים: אבד הקשר עם כ-200 ישראלים בהודו

בעקבות השיטפונות הקשים: אבד הקשר עם כ-200 ישראלים בהודו
אין נפגעים ישראלים במקום, ונראה כי לא נוצר קשר בשל קשיי הקליטה שנוצרו במקום. בצפון המדינה יש בימים האחרונים מזג אוויר סוער
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיטפונות הודו
צילום: אי-פי

בצפון הודו יש בימים האחרונים מזג אוויר סוער הכולל גשמים כבדים, שיטפונות ומפולות בוץ. כתוצאה מכך נגרם נזק לתשתיות חשמל וסלולר, ודרכים רבות בצפון המדינה נחסמו. בעקבות מזג האוויר יש נפילות חשמל וסלולר. בהערכת מצב שקיים הערב (שלישי) משרד החוץ דיווח צוות שגרירות ישראל בניו דלהי כי ישנם כ-200 ישראלים מנותקי קשר. לפי הערכה שמבוססת על עבודה משותפת עם מנהל אסונות הטבע בהודו, אין ביכולתם לעדכן על מצבם עקב קריסת רוב מערכות התקשורת באזור.

בחברת פספורטכארד פתחו מוקד למשפחות המטיילים שבו ניתן לקבל פרטים נוספים. עוד נמסר מטעם החברה כי ככל הידוע עד כה אין נפגעים ישראלים במקום, ונראה כי לא נוצר קשר בשל קשיי הקליטה. חברת מגדל ביטוח פועלת להוצאת צוות מטעם חברת "MAGNUS איתור וחילוץ" עבור מבוטחי החברה שנמצאים באזור. מרכז השליטה של MAGNUS זמין עבור מטיילים ובני משפחותיהם 24 שעות ביממה בטלפון ובווטסאפ במספר 972-50-889-9698+ או במייל sar@magnus.co.il.

צילום: אי-פי

לפי הדיווחים במדינה מספר האזרחים שנספו בשיטפונות עומד על כ-25. באזור הבירה דלהי בתי הספר נשארו סגורים לאחר שלא היו פעילים במהלך סוף השבוע, ובמספר מדינות צפוניות הרשויות ביקשו מהתושבים שלא לצאת מבתיהם אלא במקרים הכרחיים בלבד. השירות המטאורולוגי של הודו דיווח כי בניו דלהי ירדו במשך יממה אחת 153 מילימטרים של גשם.

הפופולריים