קילל, איים ונגח: צעיר התפרע בקופ"ח בבית שמש ופצע רופא

קילל, איים ונגח: צעיר התפרע בקופ"ח בבית שמש ופצע רופא
הצעיר איבד את הסבלנות כשחיכה בתור לבית המרקחת ואיים על הצוות הרפואי. החשוד יובא היום לדיון בהארכת מעצרו. הרופא שהותקף סיפר: "ניסיתי לדבר איתו והוא נגח בי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: דוברות משטרת ישראל

אירוע אלימות חמור התרחש אתמול (שלישי) כלפי צוות רפואי במרפאת קופת חולים כללית בבית שמש. צעיר תושב העיר קילל ואיים על רוקחים, ולאחר מכן נגח ופצע רופא בפניו. הרופא פונה למיון לבדיקה ושוחרר. המשטרה עצרה את החשוד והוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו. לאות מחאה, המרפאה לא תפעל היום בין השעות 12:00-10:00.

הצעיר נכנס אל בית המרקחת ואיבד את סבלנותו בזמן שהמתין בתור. הוא קילל את הרוקחים ואיים להצית את המרפאה. הרוקחים שחשו מאוימיים לחצו על לחצן המצוקה - ולפי הנוהל הגיע למקום רופא מהמרפאה. הרופא ניסה לדבר עם הצעיר, אך זה תקף אותו, נגח בו בפניו ופצע אותו. 

הרופא שהותקף  סיפר לכאן חדשות: "הצגתי את עצמי כרופא וביקשתי שיאזר בקצת סבלנות עד שהרוקחים יסיימו לטפל באנשים שלפניו בדלפק. הקללות והאיומים שלו המשיכו וכללו גם קרבה פיזית בעלת אופי תוקפני ומאיים. ניסיתי להמשיך לדבר אליו והוא תקף אותי בנגיחה בפנים. נפצעתי ובלית ברירה נאלצתי להגן על עצמי בעודי מדמם". עוד שיתף הרופא כי לאחר כמה רגעים הפרידו בינו לבין התוקף, והמשטרה הגיע למקום ועצרה אותו.

הרופא הבהיר כי זהו לא המקרה האלימות היחיד. "לאכזבתי, איומים קללות אלימות מילולית - כל אלה הפכו שגרתיים במרפאות בקהילה, ולעיתים יש אלימות פיזית שהיא תופעת הקצה של האלימות השגרתית. הצוות הרפואי והסיעודי, צוות הרוקחים וכל צוות המרפאה זקוקים כולם לגיבוי ותמיכה חברתית, במיוחד ממערכות האכיפה והשלטון עם תוכניות למיגור התופעה של האלימות", אמר הרופא.

הפופולריים