רצח שני בני אדם, מכחיש את המעשים - ומבקש שחרור מוקדם

רצח שני בני אדם, מכחיש את המעשים - ומבקש שחרור מוקדם
משה קסטל הורשע ברצח כפול בהרי ירושלים לפני 27 שנים, והתייצב אתמול לדיון בוועדת השחרורים. בפרקליטות מתנגדים לשחרור מוקדם וטוענים: הוא ממשיך להכחיש את מעשיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלא מעשיהו
צילום: אבי דישי, פלאש 90

משה קסטל, שהורשע ברצח כפול בהרי ירושלים לפני 27 שנים – רצח שעד היום הוא מכחיש שביצע – התייצב אתמול (שלישי) בפעם הראשונה לפני ועדת השחרורים כדי לדון בבקשתו לשחרור מוקדם מהכלא.  קסטל מבקש להשתחרר 13 שנה לפני תום המועד שנקעב לו. בפרקליטות התנגדו נחרצות וטענו - הוא ממשיך להכחיש את מעשיו. 

הנרצחים הם חברו הטוב של קסטל ומי שהיה חלפן כספים יגאל דניאל, ואילן דבש, חייל משוחרר עובר אורח שנקלע למקום. קסטל, שהיה מהמר כפייתי, וביקש מחברו הנרצח עשרות אלפי דולרים. הכסף נמצא לאחר הרצח בדירתו של קסטל, והוא לא ידע להסביר זאת, ולאורך כל ההליך המשפטי נגדו הכחיש את המיוחס לו. שתי ערכאות בבית משפט הרשיעו אותו ברצח הכפול ונגזרו עליו שני מאסרי עולם שנקצבו ל־40 שנות מאסר.

במהלך השנים בכלא המשיך קסטל להכחיש את מעשי הרצח ובקשתו למשפט חוזר נדחתה בשנת 2012, ובהמשך גם בקשת החנינה שלו מנשיא המדינה. אתמול כאמור התקיים דיון ראשון בעניינו בוועדת השחרורים בכלא מעשיהו, כשבפרקליטות התנגדו נחרצות לשחרור, בין השאר מפני שהמשיך להכחיש את מעשיו, וכן בשל התנגדותה של משפחתו של הנרצח לשחרור המוקדם.

בתום דיון קצר החליטה הוועדה לדחות את הדיון בעניינו. הוועדה המליצה לקסטל להמשיך את ההליך הטיפולי בין כותלי הכלא, ומוקדם עוד להעריך אם יש סיכוי ממשי לבקשת השחרור המוקדם שלו.

סנגורו, עורך הדין אליה שלם, משוכנע כי בדיון הבא יגדלו סיכויו לשחרור מוקדם: "קסטל זועק מהיום הראשון שהוא חף מפשע. עם זאת, השלים עם מצבו המשפטי ושינס מותניו לטובת הליך טיפולי משמעותי במהלך המאסר. לטעמי קסטל ראוי לשחרור מאוד ויהיה ראוי אף יותר בדיון הבא". 

 

הפופולריים