פרסום ראשון

המשטרה הדיחה מתנדבים שאיימו להפסיק את התנדבותם אם הרפורמה תעבור

הודחו מתנדבי משטרה שאיימו לא להתנדב אם הרפורמה תעבור
כמה מהחותמים על העצומה של קציני המתנדבים נגד הרפורמה עודכנו על המהלך. עד כה חתמו 170 מתנדבים על העצומה • כ-170 לוחמי מילואים ביחידת יהל"ם של חיל ההנדסה חתמו על עצומה נגד הרפורמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: דוברות משטרת ישראל

המשטרה החלה להדיח מתנדבים שאיימו להפסיק את התנדבותם אם הרפורמה המשפטית תעבור, כך פורסם היום (שני) לראשונה בכאן חדשות. בימים האחרונים זומנו כמה מהחותמים על העצומה לקציני המתנדבים בתחנות והם הודיעו להם על ההקפאה בשל העובדה שחתמו על העצומה. עד כה חתמו על העצומה 170 מתנדבים. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר במתנדב אשר חתם על עצומה יחד עם מתנדבים נוספים הקוראת להפסקת פעילות ההתנדבות במידה והרפורמה המשפטית תעבור. מתנדבי משטרת ישראל כפופים לנהלי משטרת ישראל ובהם האיסור להתבטאויות פוליטיות הקשורות לעצם התנדבותם, ועל כן, הוחלט להקפיא את פעילות ההתנדבות של המתנדב באופן זמני".

גם בהנדסה קרבית חתמו כ-170 לוחמי מילואים ביחידת יהל"ם על החלטת השהיית התנדבותם "עד שתבוטל ההפיכה המשטרית או שתושג הסכמה רחבה ביחס אליה".

בשבוע שעבר פורסם כי עשרות מתנדבים במשטרה חתמו על עצומה ומצהירים כי יפסיקו להתנדב אם החקיקה המשפטית תעבור. לדבריהם, "אנחנו מתנגדים להפיכה המשטרית המבוצעת על ידכם בימים אלה. אנו רואים בהחלשת הרשות השופטת, פגיעה בערכי היסוד של המשטר ושל המדינה כפי שנוסחו במגילת העצמאות. אנו מודיעים כי במידה וההפיכה תצלח, ומשטרת ישראל תתייצב לצד הממשלה, אנו נפסיק לשרת בה. אנו מבינים כי בכך נפגע בגוף היקר לנו משטרת ישראל, ובחברינו השוטרים, אשר יאלצו לשאת בעומס. יחד עם זאת, איננו מוכנים לקחת חלק בזרוע הביצוע של ממשלה דיקטטורית אליה אתם שואפים".

 

 

הפופולריים