מעשה בזוועה: גן אחד, שני תינוקות - ואכזריות בלתי נתפסת

מעשה בזוועה: גן אחד, שני תינוקות - ואכזריות בלתי נתפסת
16 שנה אחרי, יהל שעבר התעללות בגן בגדרה נפגש עם אמא צעירה שבנה עבר התעללות באותו גן, שנסגר רק כעת. מול המצלמות, הם לוקחים את המפגש צעד קדימה - ומתעמתים עם הגננת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהל חרל"פ והדר לוי
צילום: כאן חדשות

יהל חרל"פ, היום בן 17, עבר בגיל חצי שנה התעללות בגן הילדים בגדרה, העיר שבה גדל. את ההתעללות הוא לא זוכר, אך הוא נושא אותה בהרגשה, בתת מודע, בסימפטומים קשים שחזרו ועלו אצלו לאורך השנים. הוא מתקשה להיכנס למים ולאכול מאכלים שונים והוא מספר על התפרצויות זעם ובכי. המעגל של הזוועות נסגר 16 שנים אחרי - בהתעללות נוספת בתינוק. מול המצלמות של "חדשות שישי", יהל והדר - נער ואמא צעירה, שהגורל הפגיש ביניהם בחרו לקחת את המפגש צעד קדימה והתעמתו עם בעלת הגן, שאינה נאשמת.

המקרה של יהל התגלה לאחר שאחת האמהות בגן סיפרה לאימו, שראתה את אחת הסייעות דוחפת אוכל לפיו בזמן שהיא סותמת לו את האף ואת יהל מקיא על עצמו. בשנת 2005 לא היו מצלמות בגנים ולא ניתן היה לפתוח תיק ולגבש כתב אישום נגד הסייעת שהתעללה בו. במשטרה אמרו לאימו כי זו מילה שלה נגד המילה של הסייעת. האם השבורה העבירה את יהל לגן אחר והגן שבו עבר התעללות המשיך לפעול.

כאן נכנס חלקו השני של הסיפור - כעבור 16 שנים, בנובמבר 2022, נסגר הגן המדובר בגדרה בעקבות מקרה התעללות אחר שנחשף בו. הדר לוי ובעלה, הורים לילדים בגן, חשדו באחת הסייעות שהיא מתעללת בבנם וביקשו לבחון את המצלמות. לחרדתם גילו שם תיעודים של דחיפות, מכות, הטחות ומעשי זוועה שנקלטו כולם במצלמות.

כך נסגר מעגל האימה בגן בגדרה. המחזור של יהל היה למעשה המחזור הראשון של הגן (2006-2005), והמחזור של בנה של הדר היה המחזור שסגר אותו. בכתבי האישום מופיעים 15 ילדים ומואשמות שלוש סייעות, המשפט נגדן מתנהל בימים אלה. 

 

הפופולריים