יוצר סרטון הטייסים: "מתנצל בפני מי שנפגע אבל לא על הסרטון, לא הבעתי עמדה פוליטית"

יוצר סרטון הטייסים: מתנצל בפני מי שנפגע אך לא על הסרטון
דניאל אדרי מגיב לסערה שיצר, כשהפיץ סרטון שבו נראה לוחם שקורא בקשר לסיוע אווירי ונענה בשאלה אם הוא תומך רפורמה. גלנט: "סרטון בזוי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרטון רפורמה צה"ל
צילום: דניאל אדרי

יוצר סרטון הטייסים, דניאל אדרי, התנצל היום (חמישי) בפני מי שנפגע מהסרטון שעורר זעם בצה"ל, אך הבהיר בריאיון בתוכנית כאן הערב בכאן רשת ב: "מתנצל בפני מי שנפגע, אבל לא על הסרטון. לא הבעתי עמדה פוליטית". בסרטון נראה לוחם חיל רגלים קורא בקשר לסיוע אווירי במהלך קרב, אך נשאל שוב ושוב אם הוא תומך ברפורמה המשפטית במקום להיענות.

לדברי אדרי, הוא לא פירסם את הסרטון במטרה לקטב את השיח: "אף אחד לא מימן את הסרטון ואין לי שום צד פוליטי. לייחס את הסרטון לחיל האוויר זה פשוט עוול. אני פשוט לא רוצה שיח על הרפורמה כשאני הולך למילואים. אנו במלחמת אחים ואני סה"כ פונה לכולם ואומר בואו נעצור".

תגובתו של אדרי מגיעה לאחר הזעם שהובע בקרב משפחות טייסים ובקרב צה"ל כלפי הסרטון. דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אף אמר כי: "תכליתו לייצר שיסוי פנימי בתוך צה"ל והוא ראוי לכל גינוי".

שר הביטחון יואב גלנט אמר כי "הסרטון שרץ ביממה האחרונה ברשת הוא סרטון בזוי שמנסה להשיג שיסוי ובידול בתוך צה"ל. אני מגנה את הפעולה הזאת". לדבריו, "הסרטון הזה לא ישיג את מטרתו. צה"ל יישאר צבא מחובר ומלוכד". 

הפופולריים