חשיפת כאן חדשות

השר אמסלם כפי שלא שמעתם: "פרקליט המדינה הטריד מינית, היועמ"שית מונעת מאינטרסים חולניים"

השר אמסלם: היועמ"שית מונעת מאינטרסים חולניים
השר תקף את איסמן ובהרב מיארה עקב הפתיחה בחקירה נגד משה סוויסה, אותו ייעד לתפקיד מנכ"ל משרדו • סוויסה נחשד שמסר לנציבות שירות המדינה פרטים לא נכונים על עברו המשמעתי • אמסלם ימשיך לקדם את המינוי | חשיפת כאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דודי אמסלם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לשיתוף פעולה אזורי דוד אמסלם תקף אתמול (ראשון) בחריפות את היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, ואת פרקליט המדינה עמית איסמן. השר טען בתגובה למהדורת חמש, כי איסמן הטריד מינית, וכי היועמ"שית והמשנה שלה גיל לימון "מונעים מאינטרסים אישיים, נקמניים וחולניים". דבריו נאמרו על רקע חשיפת "כאן חדשות" כי היועמ"שית אישרה למשטרה לפתוח בחקירה נגד המנכ"ל המיועד למשרדו, משה סוויסה.

הצטרפו לשידור החי בכאן 11

אמסלם טען כי "איסמן שהטריד מינית ומנדלבליט ששיקר ושיבש חקירה קודמו לתפקידים החשובים והמשפיעים ביותר על ידי האליטה השולטת. וסוויסה גיבור ישראל ייחקר על כך שלדעתם לא מילא סעיף בטופס המועמדות, שגם זה יתברר כשקר נאלח". על בהרב מיארה ולימון אמר: "קצת מוזר שהיחידה לפשיעה חמורה ביותר בישראל עזבה את עיסוקייה האזוטוריים וגוייסה מלא מלא על ידי הגברת מיארה לטפל רק באמסלם וסוויסה. אין לי כוונה להיכנע לשחיתות הזו של מיארה ולימון שמונעים מאינטרסים אישיים, נקמניים וחולניים".

לסיום הוא הצהיר: "את מר סוויסה גיבור ישראל נביא לאישור הממשלה על אפם ועל חמתם". על פי החשד, סוויסה מסר לנציבות שירות המדינה פרטים לא נכונים על עברו המשמעתי, ובעקבות כך נפתחה נגדו חקירה על ניסיון לקבלת דבר במרמה, כפי שנחשף הבוקר בכאן רשת ב.

השר אמסלם מנסה כבר חודשים לקדם את המינוי של סוויסה לתפקיד מנכ"ל המיועד למשרד לשיתוף פעולה אזורי, אולם המשנה ליועמ"שית, גיל לימון, נציבות שירות המדינה ובהמשך גם היועצת עצמה - עיכבו אותו. העיכוב הגיע עקב הגילוי על כך שהעביר פרטים לא נכונים אודות עברו המשמעתי. לפני מספר שבועות אישרה בהרב-מיארה למשטרה לפתוח בחקירה נגדו.

השר אמסלם מודיע כעת שלמרות הפתיחה בחקירה והעבר המשמעתי, הוא ימשיך לקדם את המינוי. לגישתו, מדובר ברדיפה מתמשכת נגד סוויסה על ידי נציבות שירות המדינה ומשרד המשפטים. סוויסה עבד שנים רבות במערך הכבאות, והיה אמור להתמנות לתפקיד נציב כבאות ראשי. הוא הורשע בעבירות משמעת, אך כאשר התמודד במכרז על התפקיד וכן על תפקיד בכיר אחר, הוא הסתיר זאת מוועדת המכרזים.

לפני שלוש שנים הורשע שוב סוויסה במסגרת הסדר טיעון, לאחר שהודה כי קיבל תרומה אסורה שהיה בה משום ניגוד עניינים מובנה וניצול מרות. התרומה נועדה בעצמה כדי לממן הליך משמעתי אחר נגדו. כעת יצטרך סוויסה להתמודד עם אפשרות להליך פלילי נגדו, וסיכוייו להתמנות הפכו אפסיים. אולם כאמור, מבחינת אמסלם המינוי ייצא לפועל בכל זאת. 

 

 

 

הפופולריים