בן במשפחת פשע: ראש מועצה בצפון נעצר בחשד לגביית פרוטקשן

בן במשפחת פשע: ראש מועצה בצפון נעצר בחשד לגביית פרוטקשן
ראש המועצה חשוד במעורבות בגביית כספים באירועי סחיטה ועבירות של הלבנת הון • ראש משפחת הפשע נעצר גם כן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מעצר ראש מועצה בצפון פרוטקשן
צילום: דוברות המשטרה

יחידת להב 433 במשטרה עצרה היום (שלישי) ראש מועצה מהצפון בחשד למעורבות בגביית כספים באירועי סחיטה באיומים של קרובי משפחתו, אנשי ארגון פשיעה מהצפון ובחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון. ראש המועצה, בן 64 מראמה, נעצר עם ראש ארגון הפשיעה מראמה ונעצרו חשודים נוספים, חברי ארגון הפשיעה. 

מהחקירה עולה כי הקורבנות, בעלי עסקים מהצפון, נסחטו באיומים על ידי אנשי ארגון הפשיעה ובמסגרת הליכי בוררות שניהל החשוד, קיבל עבור הארגון את כספי הסחיטה מהקורבנות. עוד עולה מהחקירה כי ראש המועצה שימש זרוע ארוכה של ארגון הפשיעה ובמסגרת תפקידו כראש מועצה. 

חוות סוסים ומתבן הוצתו בשבוע שעבר במושב כפר שמאי, והובילו למותם של ארבעה סוסים ונזק שנאמד במאות אלפי שקלים. תומר תשובה, בעל החווה שהוצתה, שיתף בריאיון עם איילה חסון את רגעי האימה: "שרפו לנו את החווה, עם הסוסים שהיו בתוך התאים. שמענו את הצרחות שלהם, ניסינו לחלץ אותם, אבל בגלל האש והעשן לא יכולנו לעשות את זה. הצלחנו לחלץ כמה סוסות, אבל ארבע מהן נשרפו בתוך התאים, ועוד שתיים במצב קשה נמצאות בבית החולים. עצוב לאן שהמדינה שלנו הגיעה".

על החשד כי מדובר בפרוטקשן אמר תשובה: "לא פנו אליי בכלל. השאירו לי מחסניות של נשק קשורות על השער. במצלמות רואים איך הם נכנסים עם ג'ריקנים של בנזין, רואים אותם שורפים הכול בנחת ובכיף. אין לי מושג מאיפה הם הגיעו". על התחושות הקשות במשפחה בעקבות המקרה: "אני לא מבוהל, אבל זה כואב, מדובר בבעלי חיים. אשתי והילדים מבוהלים, והשאלה איך אנחנו ממשיכים הלאה? בינתיים היה פה רק מסר".

צילום: כב"ה צפון
הפופולריים