הירי באוויר בחצרים: הקב"ט שוחרר למעצר בית

הירי באוויר בחצרים: הקב"ט שוחרר למעצר בית
בהודעה שנשלחה לחברי הקיבוץ נכתב: "אם ההפגנות יימשכו, מבקשים לא להגיע לאזור ולהימנע מעימותים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקטטה בחצרים
צילום: -

קצין הביטחון של חצרים ואביו שוחררו היום (שלישי) למעצר בית לאחר הקטטה שהתפתחה מחוץ לקיבוץ אתמול, שבה הקב"ט ירה באוויר. הקטטה התפתחה בין קבוצת תומכי הרפורמה המשפטית שהגיעו לחסום את נתיב הכניסה לקיבוץ לבין תושבי המקום. 

השופט אבישי כהן בדיון: "זה אירוע אחד מיני רבים שעניינו המתיחות בין פלגי אוכלוסייה שונים על רקע שינוי החוק שעבר אתמול בכנסת בעניין עילת הסבירות".

בהודעה ששלחה הנהלת הקיבוץ לחברים נכתב כי "כפי שרובכם כבר יודעים אתמול בלילה התרחש אירוע מורכב בשער הקיבוץ. האירוע מנוהל ומטופל ע"י הנהלת הקיבוץ ובליווי צמוד של עורכי הדין. אנחנו עומדים לצידם ומלווים את הקב"ט והמשפחה בכל צעד ועושים כל שביכולתנו לסיים את האירוע מהר ככל שאפשר ובצורה הטובה ביותר. אם החסימות והפרובוקציות בשער ימשכו, אנחנו מבקשים מכולם בכל לשון של בקשה לא להגיע לאזור ולהימנע מעימותים". 

יו"ר קיבוץ חצרים, עודד פלוט, סיפר על קצין הביטחון כי הוא "איש ראוי, קצין בצה"ל, מחזיק את הנשק ברישיון, הרגיש שיש איום עליו ולכן השתמש בנשק שלו". פלוט הסביר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי "כבר מספר ימים שמגיעים לכניסה של חצרים מספר מכוניות שחוסמות את הכניסה, המגמה הייתה לשמור מרחק, אנחנו מכבדים אותם כל עוד הם לא פועלים באלימות, והיו תופעות של אלימות שהוא הרגיש צורך לפעול בצורה בה הוא פעל".

בתיעוד שפורסם אתמול נראה העימות בין המוחים לאנשי הקיבוץ שהוביל לירי באוויר של הקב"ט. יו"ר הקיבוץ עודד פלוט אמר לכאן חדשות כי "הייתה חסימה בכביש והתנהגות אלימה של החוסמים. הקב"ט, חבר קיבוץ, הרגיש מאוים וירה באוויר". נשקו של הקב"ט הוחרם. 

הפופולריים