בית המשפט הורה לסיים מיידית את השביתה במערכת הבריאות

בית המשפט הורה לסיים מיידית את השביתה במערכת הבריאות
ההסתדרות הרפואית הודיעה על שביתה בת 24 שעות, בית הדין לעבודה קיבל את עתירת המדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים, מיטות ריקות
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

לאחר כ-7 שעות: בית הדין הורה היום (שלישי) לסיים מיידית את השביתה במערכת הבריאות. בית המשפט ציין בהחלטתו כי "מחאה בת שעתיים היא לגיטימית ויש בה כדי לממש את זכות המחאה, אולם לא מעבר לכך. אנו מורים על חזרה מיידית לעבודה של כל שירותי הבריאות אשר שבתו היום, ולצמצם ככל האפשר את הפגיעה במטופלים וחולים".

ההסתדרות הרפואית השביתה הבוקר ל-24 שעות את מערכת הבריאות, במחאה על אישור החוק לצמצום עילת הסבירות. את ההחלטה קיבלה ההסתדרות ברוב גדול, בתום ישיבה שערכה אמש בנושא. יו"ר ההסתדרות חגי ציון הכריז אתמול על סכסוך עבודה, ואמר כי במידה שהחקיקה תעבור "נגיש בג"ץ ולא נוותר".

בבית הדין לעבודה בתל אביב ייפתחבקרוב הדיון בבקשת משרד הבריאות להוציא צווי מניעה נגד השביתה. בעתירה נאמר בין השאר כי השביתה גורמת לפגיעה בלתי מידתית במי שקבעו טיפולים זמן רב מראש ולא ניתנה להם התראה מספקת שתאפשר התארגנות. בתי החולים פועלים היום במתכונת שבת וחג ומרפאות הקהילה של קופות החולים סגורות. ירושלים מוחרגת מהשביתה.

בשבוע שעבר הכריזו בהסתדרות על שביתה בת שעתיים במערכת הבריאות, בהן העבודה התקיימה במתכונת שבת, על רקע קידום הרפורמה במערכת המשפט ובראשה צמצום עילת הסבירות. לטענת הרופאים, החוק צפוי לפגוע ברפואה הציבורית, במטופלים וברופאים.

הפופולריים