צעיר נעצר במחאה באיילון: "בעטו בו בכל מקום אפשרי"

צעיר נעצר במחאה באיילון: "בעטו בו בכל מקום אפשרי"
לטענת המשפחה בן ה-18: "עמד בצד, הפגין, לא הפריע ואזקו אותו" • המשטרה: הצעיר התנגד למעצר, בשום שלב לא קיבל אגרופים | תיעוד המקרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיתי עבודי בן ה-18 שהותקף באיילון
צילום: איתי רון, הארץ

המשטרה עצרה אמש בהפגנה בתל אביב צעיר בן 18. אימו, יפעת בריליאנט, תיארה בפוסט בפייסבוק כיצד הוא הוכה בידי שוטרים. בשיחה עם כאן חדשות סיפרה כי "הוא כאוב מאוד, אכל מכות רצח. בעטו בו בכל מקום אפשרי בגוף". לדברי האם, הוא עמד בצד והפגין.

עוד סיפרה כי "היו חסימות כבישים, והשוטרים אזקו אותו, הפה שלו היה מלא דם". עוד אמרה כי כשהוא ביקש מים מאיזה שוטר, הוא תפס אותו, הרים אותו באוויר וזרק אותו לרצפה. "השוטר לקח אותו לזינזנה וכל הדרך לחש לו שיאנוס את אמא שלו ויקרע את אמא שלו". הפוסט של האם בפייסבוק מקבל לא רק תמיכה, אלא גם אמירות קשות.

תיעוד המעצר

ממשטרת ישראל נמסר כי "במהלך הפרות הסדר בכביש 20 הבחינו השוטרים בצעיר, שמנסה לדחוף דברי פלסטיק שנזרקו על השוטרים אל מתחת לגלגלי מכלית ההתזה כדי לשבש את עבודתה. השוטרים שהבחינו במעשיו עצרו את החשוד, אך זה החל להתנגד וניסה להכשיל את המעצר ובתוך כך נפל יחד עם השוטרים".

עוד מסרו במשטרה כי "במהלך הובלתו לניידת המשטרה צעק בפניהם של השוטרים תוך כדי שיוצא רוק מפיו ומגיע לפניו של השוטר, שניסה להסית את פניו הצידה על מנת להימנע מהרוק. בשום פנים ובשום שלב החשוד לא הוכה באמצעות אגרופים ולא בכלל. משטרת ישראל תמשיך לבצע את משימותיה ברגישות תוך איזון מתמשך בין זכות המחאה לבין שמירה על החוק והסדר הציבורי. כל טענה על התנהלות החורגת מהמקובל, ראוי שתיבחן ע"י הגורמים המסמכים לכך".

הפופולריים