במשטרה ובפרקליטות מאשרים: ההסלמה בהפגנות תוביל לשינוי במעצרים והגשת כתבי אישום

ההסלמה בהפגנות תוביל לשינוי במעצרים והגשת כתבי אישום
במערכת אכיפת החוק אישרו כי אירועי הימים האחרונים של התנהלות המפגינים יובילו לשינוי מדיניות. עד כה לא הוגשו כתבי אישום נגד מוחים שנעצרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מדורה איילון תל אביב הפגנה רפורמה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

הצטרפו לכאן 11: 

בדרך לשינוי מדיניות בנוגע למפגינים? במשטרה ובפרקליטות מאשרים - מה שהיה הוא לא מה שיהיה. במערכת אכיפת החוק אומרים כי ההסלמה בהתנהלות המפגינים שחוסמים את עורק התחבורה הראשי במשך שעות, יוביל לשינוי גם במעצרים וגם בהגשת כתבי אישום. כך דווח הערב בתוכנית "מהדורת חמש" עם מאיה ראכלין בכאן 11.

הדיווח מגיע לאחר שאתמול נרשמה מחאות נרחבות לאחר אישור חוק הסבירות, והטענות של המפגינים להפעלת כוח משמעותי של המשטרה כלפיהם.

בכאן חדשות פורסמו בחודש יולי נתונים, לפיהם 89 תיקים נפתחו נגד מוחים - ואפס כתבי אישום הוגשו.  על פי הדיווח, על אף שבחצי השנה האחרונה המשטרה הגישה לפרקליטות עשרות תיקים נגד מפגינים במסגרת המחאה נגד הרפורמה המשפטית, לא הוגש אף כתב אישום.

על פי הפרסום, מחצית מהתיקים שהוגשו היו בגין עבירה של תקיפת שוטרים והשאר עבירות של התקהלות אסורה, יידוי אבנים ואלימות. הפרקליטות טרם הגישה כתבי אישום משתי סיבות: היערכות לאפשרות לגיבוש מדיניות כוללת לטיפול בכל תיקי המחאה, וניסיון העבר ממחאות יוצאי אתיופיה וההתנתקות, בהן המדינה חזרה בה מרוב כתבי האישום שהוגשו.

הפופולריים