אחרי תחקיר כאן חדשות: מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות התפטר

אחרי תחקיר כאן חדשות: מנכ"ל המועצה לצרכנות התפטר
כחמישה חודשים לאחר התחקיר: מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר פיינשטיין, הודיע על התפטרותו. בתחקיר עלו טענות על התנהלות המועצה, חוסר תפקוד והתעמרות בעובדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המועצה לצרכנות
המועצה לצרכנות צילום: תחקיר המועצה לצרכנות

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עופר פיינשטיין הודיע היום (רביעי) על התפטרותו לאחר התחקיר שפורסם בכאן חדשות בו עלו טענות על התנהלות לא תקינה בארגון, חוסר תפקוד והתעמרות בעובדים. 

לפני מספר חודשים פורסם בכאן חדשות תחקיר מפורט המצביע על התנהלות לא תקינה של המועצה ושל המנכ"ל. בהודעה ששלח פיינשטיין ליו"ר הדירקטוריון - יונה טילמן, הוא מציין את התחקיר ואומר כי חוסר האמון בו הוביל להחלטתו. "התפטרותי הנ"ל נובעת מחוסר האמון הרב אותו אני חש כלפיך באופן אישי וכלפי היועצת המשפטית, עו"ד שרון מאיר", כתב פיינשטיין לטילמן.

המנכ"ל היוצא, ציין במכתבו כי הגיש תביעה בבית הדין לעבודה נגד הדירקטוריון ונגד היועצת המשפטית בשל התחקיר: "אחד השיאים המפוקפקים לפעילותכם, היה בראיון, לא פחות, שנתנה עו"ד מאיר לכאן 11, הכולל טענות שיקריות ולשון הרע פוגענית, תוך הפרה של כללי הסודיות הנדרשים". כך פיינשטיין.

כמו כן, בעקבות פרסום התחקיר החליט שר הכלכלה ניר ברקת, לפני ארבעה חודשים, לפרק את המועצה ולהעביר אותה לאחריות הרשות להגנת הצרכן.

מהמועצה לצרכנות נמסר: "המועצה מברכת על החלטת עופר פיינשטיין להתפטר מתפקידו כמנכ"ל, זאת לאחר שנסיונותיו לכפות את המשך העסקתו על המועצה, באמצעות הליכי סרק שהגיש לבית הדין לעבודה, נכשלו ונדחו ולא בכדי הוא אף חוייב בהוצאות. אנו רואים בחומרה רבה את דברי הבלע והשקר שכתב בניסיון שלא לקחת אחריות על המעשים המיוחסים לו בזימון לשימוע החמור שקיבל ובחר להתפטר במקום להשיב לו. המועצה מצרה על בחירתו לנסות לפגוע בפעילות המועצה ועובדיה המסורים".

 

הפופולריים