"את לא הולכת להפגנות משמע את תומכת במשטר של הנאצים": הרפורמה קורעת את עולם הדייטים

"את תומכת במשטר הנאצים": הרפורמה קורעת את עולם הדייטים
עם התגברות המחאה והסערה הפוליטית בישראל, דעות פוליטיות הפכו לאחרונה לגורם שמסיים קשרים רומנטיים. חלק טוענים שהם רק מחפשים זוגיות ולא לרוץ לכנסת, ואחרים אומרים - "מותר לפסול על עולם של ערכים מנוגדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהבה זוגיות דייט
צילום: רויטרס

הרפורמה המשפטית יצרה קרע בעם, אבל הקרע הזה מתפשט גם למקומות לא צפויים. עולם הדייטינג נפגע גם הוא מהמצב הפוליטי, והרבה קשרים רומנטיים נקטעים עקב דעות פוליטיות - בהן תמיכה או התנגדות לרפורמה. בפוסט פייסבוק של העמוד "הפרוייקט של תומר וכריס" שעוסק בשידוכים, הנושא עלה לשיח והוביל לתגובות מעורבות.

אחת המגיבות סיפרה על חוויה אישית: "לצערי נתקלתי בזה גם - 'את לא הולכת להפגנות משמע את תומכת במשטר של הנאצים'. אני לא מחפשת להיכנס לכנסת ,סך הכול חפצה באהבה וזוגיות". אחת נוספת כתבה: "קרה לי לפני כמה חודשים. בחור ששאל לדעתי על הרפורמה וההפגנות וכשקרא את התגובה שלי, החליט לא לענות".

מתוך עמוד הפייסבוק "הפרויקט של תומר וכריס"

מצד שני, מגיבים רבים דווקא תמכו בהפסקת קשר בו הדעות מנוגדות וטענו שלא ניתן לנתק בין הדברים. אחד המגיבים כתב: "עולם ערכים כזה מאוד לא סביר שיתקיים בין מי שתומך בממשלת ההלכה והחורבן למי שתומך במחאה הדמוקרטית ליברלית. זה כמו שיש מעט מאוד סיכוי לזוגיות בין חרדי שקורא לצה"ל צבא השמד, לבין חילונית פמיניסטית".

מתוך עמוד הפייסבוק "הפרויקט של תומר וכריס"

מגיבה נוספת כתבה: "לא הייתי רוצה לצאת ולבנות חיים עם מישהו שזה בסדר מצידו שמודעות דרושים יהיו רק בלשון זכר, שבמידה ומתגרשים, מזונות יוחלטו בבית הדין הרבני, שהגיוני מבחינתו לתמוך במפלגה כמו מפלגת נעם". מגיב אחר כתב שהפסיקו לענות לו כשראו את דעותיו הפוליטיות וסיכם: "דייטים ומערכות יחסים אצל אנשים בוגרים זה לא משחק ואם זה לגיטימי לפסול מישהו על גובה, או על אף שהוא פחות הטעם שלנו אז מותר גם על עולם של ערכים מנוגדים".

הפופולריים