שר הרווחה: "מתנגד לתיקון חוק האימוץ מטעמים לטובת הילד"

שור הרווחה: "מתנגד לתיקון חוק האימוץ מטעמים לטובת הילד"
השר מרגי התנגד לתקן את חוק האימוץ, כך שיכלול גם זוגות להט"ב "מטעמים לטובת הילד". המדינה הגיבה כי בהתאם לטענת היועמ"שית, ניתן לתקן את האפליה באמצעות פרשנות של בג"ץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מצעד הגאווה
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

הרווחה יעקב מרגי הביע היום (חמישי) את התנגדותו לתיקון חוק האימוץ, כך שיכלול גם זוגות חד מיניים. האמנם, לפי תגובת המדינה לבג"ץ, ניתן לפעול כבר עתה לתיקון האפליה כלפי זוגות חד מיניים, ללא צורך בתיקון חקיקה. שר

לפני שש שנים תגובת המדינה קבעה כי אין לאפשר אימוץ ללהט"ב משום שמדובר במשפחות "חריגות". הדבר יצר סערה ציבורית ולבג"ץ הוגשה עתירה, על ידי זוגות להטבי"ם, המרכז הרפורמי לדת ומדינה, האגודה למען הלהט״ב והבית הפתוח לגאווה ולסובלנות בירושלים.

בהמשך המדינה הודתה כי טעתה, אך העתירה נדחתה, עד שבמרץ האחרון קבע בית המשפט כי ידון בנושא וביקש את תגובתה העדכנית של המדינה. התנגדותו של השר מרגי באה בניגוד לעמדות שהוצגו בפני משרד הרווחה על ידי גורמי המקצוע ובהם איגוד הפסיכיאטריה בישראל.

כמו כן, גם שר המשפטים יריב לוין העריך כי לתיקון אין היתכנות פוליטית. לנוכח התנגדות השרים לתיקון החוק, הגיבה היועמ״שית גלי בהרב-מיארה כי לבג"ץ יש בסיס לפרש הסעיף ״איש ואשתו יחד״, כך שיכלול גם זוגות חד מיניים.

מיו״ר האגודה למען הלהט״ב, הילה פאר נמסר: ״אין דוגמא מובהקת יותר לחשיבותו של ביהמ״ש עצמאי שיגן על זכויות הקהילה הגאה. אנו מצפים מבג״ץ לבטל את האפליה הזו אחת ולתמיד - כפי שהבטיחה שהמדינה כבר לפני 6 שנים ולא קיימה״.

הפופולריים