יישאר על כנו: שר האוצר חתם על צו להפחתת המס על בנזין בחודש אוגוסט

יישאר על כנו: שר האוצר חתם על צו להפחתת המס על בנזין
סמוטריץ' חתם על צו שיביא לבלימת העלייה במחירי הדלק ויפחית את התעריף ב-89 אגורות - המשמעות היא שמחיר ליטר בנזין בחודש אוגוסט יישאר על 6.85 שקלים
מחירי הדלק עולים
צילום: פלאש 90: ג'מאל עוואד

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' חתם היום (שישי) על צווים המפחיתים את מס הבלו ומס הקנייה המוטלים על בנזין - ובכך מחירי הדלק לחודש אוגוסט צפויים להישאר על 6.85 שקלים לליטר בנזין.

על פי הצווים שנחתמו, במהלך חודש אוגוסט 2023 יחול על בנזין מס קנייה ומס בלו בסכום של 2582.35 שקלים לאלף ליטר, כך שתחול הפחתה של 89 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס. בעקבות ההפחתה צפוי מחירו של ליטר בנזין לצרכן לחודש אוגוסט להישאר על רמה של 6.85 שקלים לליטר.

מאז חודש אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקנייה ומס הבלו החלים על בנזין. הוראות השעה הנמצאות בתוקף כיום מביאות להפחתה של כ-41.5 אגורות מהמחיר של ליטר בנזין לצרכן, לעומת המחיר ללא הפחתות מס. הפחתה זו אמורה הייתה להצטמצם בסוף חודש יולי, כך שתחול הפחתה של 13 אגורות בלבד במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת המחיר ללא הפחתות מס, אשר תעמוד בתוקף עד סוף השנה.

שר האוצר לאחר החתימה: "ממשיכים את המאבק ביוקר המחיה ומונעים העלאה של מחיר הדלק. המאבק ביוקר המחיה משותף לכולנו ואנו עושים את כל הצעדים הנחוצים להקל על אזרחי ישראל ולשמור על כלכלת ישראל".

הפופולריים