הנה באה הרכבת? כבר היינו בסיפור הזה - והארכיון לא שוכח

הנה באה הרכבת? כבר היינו בסיפור הזה - והארכיון לא שוכח
ראש הממשלה פתח את ישיבת הממשלה והתייחס לפרויקט הרכבת מקריית שמונה לאילת. לדבריו, המטרה בעתיד לאפשר מעבר סחורות מהנמלים לסעודיה. בהמשך היום תוצג התוכנית המלאה לפרויקט הרכבת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רכבת ישראל, הרצליה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) לפרויקט הרכבת מקריית שמונה לאילת שיאושר בישיבת הממשלה היום. בדבריו בפתח ישיבת הממשלה אמר כי החזון הוא שבעתיד ניתן יהיה להעביר מטענים סחורות מהנמלים בישראל דרך סעודיה. 

"אנחנו משיקים את פרויקט ישראל אחת חיבור המדינה ברכבת מקריית שמונה ועד אילת. בעתיד נוכל להעביר מטעני סחורות לנמלים שלנו בים התיכון ונוכל לחבר את ישראל ברכבת לסעודיה ולחצי האי ערב. אנחנו עובדים גם על זה", אמר נתניהו. 

הרעיון של רכבת שתחבר את המרכז לאילת נשמע כאן בעבר והקו עצמו נחנך לא פעם, ארכיון כאן חדשות עם  הפעמים בהן הבטיחו - ולא קיימו

 

ישראל מנסה לקדם את פרויקט הרכבת זה שלוש ממשלות לפחות. כרגע נמצאת בעבודת מטה יותר מתקדמת האפשרות שמשאית שמגיעות מהמפרץ דרך ירדן יוכלו לנסוע עם שטר מטען שעליו כתוב שהיעד הוא ישראל, ולא ירדן כפי שקורה היום. 

בהמשך היום צפויים להציג ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת התחבורה מירי רגב ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' את "התוכנית הלאומית לחיבור מדינת ישראל ברשת רכבות מהירות" מקריית שמונה ועד אילת. 

הפופולריים