אחרי הדחת מפקד מחוז תל אביב: גם סגנו יסיים את תפקידו - אחרי שנה בלבד

אחרי הדחת אשד: גם סגנו יסיים את תפקידו - אחרי שנה בלבד
תנ"צ פילו מכהן בתפקיד סגן מפקד מחוז תל אביב כשנה בלבד • במשטרה טוענים כי "לא מדובר בהדחה" וכי המפכ"ל אף אמר לפילו שהוא רוצה למנות אותו לניצב בסבב המינויים הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 איתמר בן גביר ויעקב שבתאי
צילום: פלאש 90

לאחר הדחתו של מפקד המחוז ניצב עמי אשד ופרישתו מהמשטרה לאחר כ-30 שנה: המפכ"ל קובי שבתאי החליט היום (שני) כי סגן מפקד מחוז תל אביב תנ"צ דוד פילו יעבור לתפקיד סגן מפקד מחוז מרכז, במקומו ימונה תנ"צ מאיר אליהו, מפקד המשמר הלאומי.

במשטרה טוענים כי "לא מדובר בהדחה" וכי המפכ"ל אף אמר לפילו שהוא רוצה למנות אותו לניצב בסבב המינויים הבא. פילו מכהן בתפקיד סגן מפקד מחוז תל אביב כשנה בלבד. באותה הנשימה, סגן מפקד מחוז מרכז, תת ניצב יאיר חצרוני קודם לניצב לתפקיד ראש את״ל (אגף תמיכה לוגיסטית). 

לאחר ההחלטה החלה ביקורת במשטרה. קצין בכיר מסר לכאן חדשות כי מדובר ב"החלטה מפתיעה ומוזרה" קצין בכיר אחר הוסיף כי "לאחר שלא הצליח המפכ״ל למנות את אליהו בן טיפוחיו למפקד מג"ב זה היה ברור שיחפש לו תפקיד אחר והפעם על חשבונו של פילו".

ממשטרת ישראל נמסר: "לצערנו מדובר בעוד ניסיון לקושש כותרות היות ומדובר בסבב רוחב מתוכנן מראש. למעלה מן הצורך נדגיש כי תנ"צ דוד פילו הינו קצין איכותי, עתיר זכויות ומוערך מאוד. לא נותר לנו אלא להצר על הפגיעה בשמו הטוב תוך שימוש בנתונים שגויים ושקריים שיש בהם משום להטעות את הציבור".

הפופולריים