הרופא הבכיר עזב לארצות הברית עקב החקיקה: "לא יכול שהבנות שלי יחיו בכזה מקום"

הרופא הבכיר עזב את המדינה: "לא יכול שהבנות שלי יחיו פה"
האיומים של הרופאים לעזוב כבר הופכים לעובדות בשטח, ד"ר ציון זיבלי, מבכירי חוקרי המוח בישראל עזב לפני כחודשיים לארצות הברית שם ינהל מחלקה בבית החולים האוניברסיטאי של ייל • בריאיון לכאן חדשות אמר: "אין לי הגבלת זמן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת הרופאים
מחאת הרופאים צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

תופעת הרילוקיישן נוגעת גם בקרב הרופאים הבכירים: אחד הרופאים הבכירים בישראל, מנהל המחלקה הנוירוכירוגית בבית החולים תל השומר ד"ר ציון זיבלי, שעזב לצמיתות לבית החולים האוניברסיטאי של אוניברסיטת ייל בארצות הברית לפני כחודשיים אמר בריאיון "לא יכול שהבנות שלי יחיו בכזה מקום", לדבריו בגלל השינויים המשפטיים, והקרע בעם שנוצר בעקבותיהם. בריאיון שפורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11 הוא טוען כי הוא החליט לעזוב את הארץ לצמיתות - ומסתבר שהוא לא לבד.

 

לזיבלי הציעו כמה פעמים את המישרה הזאת והוא לא נענה אליה, בריאיון לכאן חדשות הוא אמר כמעט בדמעות ממעונו החדש בקונטיקט - כי השינויים המשפטיים, שגרמו לשבר בחברה הישראלית - גרמו להחלטה שלו לעזוב את הארץ. לדבריו, הוא לא היה עוזב לולא ההשינויים המשפטיים והשבר שזה יצר בחברה הישראלית - שומעים בקול שלו את הסדק ואת העצבות.

עם כל הקושי שלו, של משפחתו זה מטריד מאוד. אבל מה שמטריד יותר היא העובדה - שהוא מספר שזה לא טפטוף, מדבריו נחשפת תופעה רחבה יותר ומתברר שיש הרבה מאד רופאים בכירים ומנהלי מחלקות שכותבים לו, מצלצלים אליו, ומבקשים עזרה בלמצוא את דרכם החוצה מישראל, והמתמחים שכבר הודיעו שלא מתכוונים לחזור. לדבריו, יש רופאים בכירים ומנהלי מחלקות,יותר מ-10 שביקשו את עזרתו בחודשיים האחרונים במעבר למדינות אחרות כדי לעזוב את הארץ.

הפופולריים