לא מבוים: החטוף הישראלי באתיופיה שוחרר

לא מבוים: החטוף הישראלי באתיופיה שוחרר
אדבבאי וודו בן ה-79, שהיה חשד כי זייף את חטיפתו, צפוי לשוב לארץ בקרוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החטוף הישראלי באתיופיה
צילום: -

האזרח הישראלי אדבבאי וודו בן ה-79 שנחטף באתיופיה שוחרר וצפוי לשוב לארץ בקרוב. ממידע שהגיע היום (שני) לכאן חדשות עולה כי גורמים פרטיים פעלו לשחרורו מהכפר שבו הוחזק, בהם חבר הכנסת לשעבר שלמה מולה פעל וסייע במשא ומתן. גם חברת הכנסת פנינה תמנו שטה פנתה לאנשי עסקים באתיופיה וביקשה את הסיוע שלהם. על פי הפרטים שידועים עד כה, ובניגוד למה שנחשד תחילה, החטיפה לא הייתה מבוימת. טרם שחרורו היה ניסיון חילוץ אחד שכשל. הניסיון כלל קרב יריות, כאשר ילדיו של וודו היו במקום.

במשרד החוץ אמרו כי עודכנו על ידי המשטרה המקומית על שחרורו של הגבר וכי היו בקשר קבוע עם המשטרה בימים האחרונים, וכי האירוע טופל על ידי המחלקה לישראלים בחו"ל.

וודו נחטף במהלך טיול באתיופיה באמצע החודש. הוא שלח הודעה קולית לבני משפחתו שבה הוא אמר: "עזרו לי, אני באמצע הג'ונגל. גשם זלעפות יורד. תעזרו לי. הייתי צריך לבוא יום ראשון. כנראה שאשאר פה. תעזרו לי ילדיי. את הצרה הזאת לא לתת לאויבים. עיזרו לי".

בשלב מסוים נבדק החשד כי האיש ביים את חטיפתו, ובישראל אמרו כי בשל העובדה שלא מדובר "בישראלי במצוקה" או בחטיפה פלילית - הנושא יצא מגזרתו של משרד החוץ.

 

 

הפופולריים