מחדל ההפריות באסותא

משרד הבריאות יתיר הגדלה של מספר ההפריות באסותא ראשל"צ

משרד הבריאות יתיר הגדלה של מספר ההפריות באסותא ראשל"צ
כמעט שנה אחרי שהתגלה המקרה הראשון של מחדלי ההפריה בבית החולים - נפח הטיפולים יגדל מ-50% ל-75% ביום. החזרה לפעילות מלאה נדחתה בשל מספר "ליקויים שלא תוקנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסותא
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מחדלי ההפריות באסותא: משרד הבריאות פרסם היום (רביעי) כי יתיר לבית החולים אסותא בראשון לציון להגדיל את מספר טיפולי הפריה מ-18 ביום ל-25. בכך למעשה נפח העבודה במחלקת ההפריות יעלה מ-50% פעילות ביום ל-75% פעילות.

ממשרד הבריאות נמסר כי בוצעו מספר בקרות ביחידה על ידי חטיבת הרפואה במשרד, כחלק מהאפשרות להרחיב את הפעילות בבית החולים. לדברי המשרד, "בבקרות אלו הוצגו שינויים בתהליכי העבודה במעבדה, תוך הטמעת טכנולוגיות חדשות ושיפור תהליכי ניהול סיכוני, עם זאת נמצאו עדיין ליקויים שלא תוקנו ועל כן לא אושרה חזרה לפעילות מלאה".

הסוד של אסותא | האזינו להסכת של "עוד יום"

בחודש שעבר קבע בית הדין לענייני משפחה כי בשל מידע חדש שנכלל בדוח הוועדה של משרד הבריאות, שבחנה את מחדל החלפת העוברים בבית החולים אסותא ראשון לציון, יש לאפשר בדיקות גנטיות לזוג שנקבע לגביו כי ישנה סבירות גבוהה שמדובר בהורים הביולוגיים של התינוקת סופיה. המידע החדש נמצא במסקנות הוועדה שפורסמו רק אחרי הכרעת בית המשפט העליון.

תחקיר "זמן אמת" של אבי עמית חשף בחודש שעבר תיעוד חדש ודרמטי מאחורי הפרשה - מסמכים שמראים עד כמה ההליך בבית החולים נוהל בצורה רשלנית. התחקיר מעלה שורה של עדויות על המחדלים שהובילו להחזרת עוברית לזוג הורים שאינם ההורים הביולוגיים שלה, ומעלה חשד לניסיונות להסתיר ולשנות את אותם מחדלים.

הפופולריים