מפקד יס"מ תל אביב במח"ש: "אין תיעוד של האגרוף"

מפקד יס"מ תל אביב במח"ש: "אין תיעוד של האגרוף"
יאיר חנונה מסר את גרסתו על מעצרו של אמיתי עבודי: "מהעצור נדף ריח של אלכוהול. הוא ירק וצעק אז החזקתי לו את הפנים" •  המפכ"ל אישר את בקשת בן גביר להיפגש עם שוטרי יס"מ תל אביב. מפקד המחוז שקל להשתתף במפגש, אך החליט שלא להגיע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיתי עבודי בן ה-18 שהותקף באיילון
צילום: איתי רון, הארץ

מפקד יס"מ תל אביב יאיר חנונה מסר את גרסתו במח"ש היום (רביעי) על מעצרו של אמיתי עבודי בהפגנה לפני כשבוע. בחדשות הערב בכאן 11 הובאה גרסתו של חנונה, שטען בפני החוקרים שאין אף סרט או תמונה שמראה אותו מכה באגרוף את המפגין בן ה-18. "היו שם אינסוף מצלמות וטלפונים. יש רק תמונת סטילס שמראה שהיד צמודה לפנים", הוא אמר. 

חנונה הסביר: "לא עצרתי את הבחור. הצטרפתי לסייע למעצר. הפעלתי כוח כמו שמפעילים כוח כדי לעצור, ולא משום סיבה אחרת. מהעצור נדף ריח של אלכוהול מהפה, הוא צעק עלינו ממרחק של כמה סנטימטרים, לא רציתי את הצעקות. הוא גם ירק אגב הדיבור והצעקות אז החזקתי לו את הפנים".

מפקד יס"מ תל אביב גם שלל את טענותיה של אימו של עבודי, שכתבה בפוסט בפייסבוק שאמר לבנה ש"יאנוס את אמא שלו". חנונה אמר: "לא אמרתי דבר על אמא של העצור. במשך שישה ימים עשו לי משפט שדה על לא עוול בכפי. מייצרים עוינות בין השוטרים למוחים. במשך חצי שנה אנחנו עובדים ולא נוקטים עמדה".

עורך דינו של חנונה, עופר ברטל ממשרד ברטל-כהן, מסר בשמו: "הקצין לא היכה את העצור ולא איים עליו. בניגוד לתמונות הסטילס שפורסמו, סרטי המעצר מוכיחים זאת באופן חד משמעי. חבל שבינתיים מבצעים לו משפט שדה ברשתות החברתיות, שחלקו מובל דווקא על ידי עורכי דין – שרוממות שלטון החוק וחזקת החפות בגרונם, אך לא במעשיהם". 

ארבעה שוטרי יס"מ, בהם חנונה, נחקרו היום במח"ש בחשד לתקיפת מפגינים במחאות בשבועות האחרונים, ועדות נגבתה משוטר נוסף. עבודי נעצר בהפגנה בתל אביב לפני כשבוע והתלונן שהותקף באלימות על ידי שוטרים. אחד השוטרים שהיה מעורב במעצרו של בן ה-18 סיפר בחקירתו במח"ש: "נהגתי באיפוק, הנער ירק לי בפנים בצורה מופגנת". הוא נשאל אם ראה שחנונה נתן אגרוף לעבודי, והשיב: "לא ראיתי. הייתי עסוק בפינוי החשוד".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נפגש היום עם שוטרי יס"מ תל אביב ברקע הטענות, והבטיח להם כי ייתן להם גיבוי מלא. "ראיתי סרטונים שמקצת המפגינים מתעללים ויורקים - במשמרת שלי יהיה לכם גיבוי", אמר בן גביר. "אני לא רוצה שתהיה אי-הבנה, אני לא מגבה אלימות של שוטרים שלפעמים קצת חורגים, אבל בסרטונים שראיתי היה שימוש בכוח סביר". המפכ"ל יעקב שבתאי אישר את בקשת בן גביר להיפגש עם שוטרי יס"מ תל אביב. מפקד מחוז תל אביב פרץ עמר שקל להשתתף במפגש, אך החליט שלא להגיע. 

 

הפופולריים