קמפיין באוניברסיטאות: תאי סטודנטים איסלאמיסטיים נגד הקהילה הגאה

קמפיין באוניברסיטה: תאי סטודנטים איסלאמיסטיים נגד להט"ב
מתחת לאף של המוסדות האקדמיים הגדולים בישראל, משתמשים תאי סטודנטים איסלאמיסטיים קיצוניים במתקני האוניברסיטה ומתבטאים בהם נגד הקהילה הגאה. ראש אגף חינוך בתנועת "אם תרצו": "מתכון בטוח לבדלנות, לאומנות והסתה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הטכניון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בשנה האחרונה פעל הטכניון להוציא משטחו פעילויות של ארגון הימין הקיצוני "בוחרים במשפחה" שהתבטא בחריפות נגד הקהילה הגאה. אך אין זה הארגון היחיד שתוקף להט"בים כאשר משתמש במתקני הטכניון. תא הסטודנטים "ריוואק" האיסלאמי הדתי, פרסם לאחרונה פוסט נגד הקהילה הגאה בו נכתב: "התפשטות הניוון הזה מסוכנת מאוד, מדובר בפירוק, הוללות ומעשה מחפיר המפורר את המערכת המשפחתית". כך פורסם הבוקר (חמישי) לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

עוד נכתב בפוסט: "עלינו לעמוד כסכר בלתי חדיר ובניין איתן מול החטא הזה, ולהילחם במחשבה זו כדי להגביל אותה". הפוסט המסית, ששותף באינסטגרם ובפייסבוק, שותף גם על ידי תאים איסלמיסטיים שותפים, בעלי ערכים דומים, באוניברסיטאות בן גוריון ובר אילן.

ראש אגף חינוך בתנועת "אם תרצו", שי רוזנגרטן, אמר לכאן חדשות: "מדובר בתאים שמארחים אנשי דת הקשורים לאנשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית. בחלק מהמקרים האוניברסיטה כלל לא מכירה את האירועים האלה וזה מתכון בטוח לבדלנות, לאומנות והסתה. שר החינוך חייב לפעול כדי למנוע את ההתפשטות ההסתה הזו לאקדמיה". 

נתנאל סיגלר, סטודנט בטכניון, סיפר לכאן רשת ב: "אנו מצפים שהתגובה תהיה אותו הדבר כמו עם "בוחרים במשפחה" - לעצור את הפעילות שלו בטכניון. הם משתמשים באולמות של ההרצאות ומביאים גורמים שעושים תעמולה אנטי ציונית ולהט"בופובית. זה מאוד גורם לחששות".

מהטכניון נמסר בתגובה: "אנו פועלים בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי למנוע פעילויות פוגעניות. כל פניה לשימוש ציבורי במתקני הטכניון נבחנת לגופה על פי נהלי הטכניון. במקרה הנדון לא היתה פניה כזו. נוהל ההתכנסות הפומבית רוענן ואנחנו עוקבים אחרי תכני המפגשים".

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר: "מדובר בהתאגדות שהיא לא תא סטודנטים רשמי ושאינה נתמכת ע"י אגודת הסטודנטים ודיקנט הסטודנטים".

מאוניברסיטת בר אילן נמסר: "מדובר בקבוצת סטודנטים שאינה תא מוכר ע"י האוניברסיטה. האמירות אינן משקפות את עמדתנו ואנו מגנים אותן".

הפופולריים