הפרקליט הבכיר והדריסה הקטלנית

הפרקליט הבכיר ויתר על שימוע - כתב אישום יוגש נגדו

הפרקליט הבכיר ויתר על שימוע - כתב אישום יוגש נגדו
בימים הקרובים צפוי להיות לראשונה בישראל כתב אישום נגד פרקליט בכיר ומכהן בגין גרימת מוות ברשלנות, לאחר שהפרקליט "ויתר" על השימוע כי הפרקליטות הצבאית סירבה לבקשתו החריגה | פרסום ראשון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונת דרכים ניידת מכונית
צילום: פלאש 90

חשיפת כאן חדשות: בימים הקרובים צפוי להיות לראשונה בישראל כתב אישום נגד פרקליט בכיר ומכהן בגין גרימת מוות ברשלנות. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (חמישי) לראשונה כי זה מתאפשר לאחר שהפרקליט "ויתר" על השימוע, לאחר שהפרקליטות הצבאית סירבה לבקשתו החריגה של הפרקליט לערוך שימוע - ובתנאי שהפרקליטות תתחייב לא לערוך השלמות חקירה בתיק לאחריו.

בני משפחתה של הקרבן, אסתר מזרחי, עודכנו הערב על ההחלטה הסופית להגיש את כתב האישום. סנגורו של עומרי קופלר, עורך הדין יוסי יעקבי, מסר בתגובה כי "ראשית אנו משתתפים בצער העמוק של המשפחה, יחד עם זאת חומר הראיות שנאסף מגלה שהפרקליט לא אחראי לתאונה ואנו מצרים עד מאוד על ההחלטה השגויה להעמידו לדין. הפרקליטות לא רצתה להקשיב לטענותינו מבלי שיהיה בכך פגיעה לא מידתית במרשי, ניאלץ להביא את כלל טיעונינו לפני בית המשפט".

אחרי חשיפת כאן חדשות על הדריסה הקטלנית של הפרקליט הבכיר וטיוח החקירה - שעברה לפרקליטות הצבאית בשל ניגוד עניינים, הפרקליטות הצבאית הודיעה לפני כחודש כי נשקלת הגשת כתב אישום נגד הפרקליט, כפוף לשימוע, בגין גרימת מוות בנהיגה רשלנית ובעבירות נלוות נוספות, כמו אי האטה לפני מעבר החצייה בצומת ונהיגה במהירות שלא תואמת את תנאי הדרך.

הפרקליט הבכיר בפרקליטות המדינה, שאחראי על ניהול תיקי דגל של מדינת ישראל, היה מעורב בתאונת דרכים שבה פגע עם רכבו בהולכת רגל בת 88, שמתה מפצעיה כעבור 20 דקות מהגעתה לבית החולים. אלא שהתנהלות גורמי אכיפת החוק העלה סימני שאלה סביב האירוע. הפרקליט הבכיר התקשר מייד לאחר התאונה למוקד מד"א. בשיחה, שארכה כ-8 דקות, הוא אמר: "פגעתי עם האוטו במישהי". בחקירתו במשטרה, שלאחריה שוחרר, הוא טען בתוקף שנסע באור ירוק.

הפופולריים