בנו של שמעון פרס: אם היה חי, הוא היה פועל להקמת ממשלת חירום לאומית

הבן של שמעון פרס: הוא היה פועל להקמת ממשלת חירום לאומית
לדברי חמי פרס בריאיון לכאן רשת ב, אם אביו היה חי, הוא לא היה מקבל את הרפורמה ו"עוסק היום בניסיונות לחבר, לגשר ולייצר ממשלת אחדות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמי שמעון פרס F220915OF20
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

חמי פרס, בנו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, אמר הלילה (חמישי) בתוכנית "חמישי עם איתי שיקמן" בכאן רשת ב כי אם אביו היה חי כיום, "היה עוסק היום בניסיונות לחבר ולגשר, להרגיע את הרוחות, להפסיק להכאיב ולהעליב אחד את השני, ולייצר ממשלת אחדות, ממשלת חירום לאומית".

פרס הבן שיער לעצמו כי אביו "היה מנסה לגרום לכך שהצדדים יישבו ומוצא את הדרך לייצר ממשלה שהמסה המרכזית שלה זה ימין ושמאל מהמרכז השפוי, ומניח לקיצוניים בצד". הוא הוסיף כי "לצד זאת, הוא היה פונה לארה"ב ומוודא שהקשר נשאר חם ויציב".

לדבריו, "בשנותיו האחרונות הוא מאוד חשש שישראל תיסחף ימינה, ללאומנות, קיצוניות, משיחיות, למדינה דו-לאומית שתנטוש את דרך השלום ותשקע. הוא לא היה מקבל את הרפורמה, כי צריך שתהיה מערכת של איזונים ובלמים. מותר לעשות דברים שהם לא בהסכמה רחבה רק אם יש לנו מערכת יציבה מאוד של איזונים ובלמים. אבל לשנות את המערכת בטענה שקיבלת רוב בבחירות - זה לא לגיטימי".

עוד הוא אמר כי "את הממשלה היום מעניין משילות, כוח ושלטון", ולכן הוא "לא רואה אותה משרתת את הציבור כמו שנכון וראוי לעשות".

בנימה אישית, אמר בנו של הנשיא לשעבר: "כשהוא נבחר לנשיאות, הוא אמר 'לא חלמתי להיות נשיא - אלא משורר'. הוא כתב שירים במשך כל חייו, מגיל צעיר מאוד, כ-20 ספרים. חלק מהם הולחנו ומושרים על ידי טובי הזמרים בארץ. אני מתגעגע כל יום לחוכמה, למבט החם, ליצירתיות, לאופטימיות, לחוסן ולעשייה הבלתי-נגמרת. הוא היה שופע רעיונות ותמיד מעורב בכל דבר".

הפופולריים