המשטרה עצרה עבריינים - והם שוחררו בידי ביהמ"ש

המשטרה עצרה עבריינים - והם שוחררו בידי ביהמ"ש
חשודים בגניבות שוחררו למעצר בית עקב מחסור במיטות בבתי מעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עצור עצורה עצורים מעצר אזיקים F220726OF06
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המשטרה עצרה עברייניי רכוש והונאה - אך בית משפט השלום בירושלים שיחרר אותם, בין היתר בשל היעדר מקומות בבתי המעצר. כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. גבר שנעצר לפני כחודש בחשד לפריצות ועבירות רכוש שוחרר למעצר בית על אף שעלה כי הוא מסוכן ממעשיו. במקרה אחר, צעיר שגנב רכב ונמלט מהמשטרה תוך שהוא בפסילת רישיון שוחרר גם הוא למעצר בית, על אף שיש לו עבר של עבירות הונאה וזו הפעם השלישית בה נתפס נוהג בשלילה.

אפילו במקרה בו החליט בית המשפט להשאיר במעצר צעיר שהתחזה לרופאת פוריות וביקש תמונות אינטימיות מנשים, הוא שוחרר בשל מצוקה במיטות בבית המעצר ולמרות המסוכנות הגבוהה העולה ממעשיו. קצין במשטרה אמר בנושא: "המציאות הזו, ששופטים לא מבינים את המשמעות של עבריינים מסוכנים שפוגעים בציבור וברכושו היא בלתי נסבלת. אסור לנו כמשטרה וגם לביהמ"ש להכניס להחלטות אלו שיקולים זרים של מקומות כליאה".

עוד הסביר הקצין כי "כשמשחררים עבריין הוא פעמים רבות מפר את התנאים המגבילים שנקבעו לו וחוזר לסורו עוד במהלך החקירה או ההליך המשפטי. הפעילות המאומצת של המשטרה יורדת לטמיון בהחלטות שיפוטיות חסרות אחריות מעין אלו והמצב של מחסור חמור במקומות כליאה".

הפופולריים