חן אמיר הובא למנוחות לעיני חברו: "נקמתי את המוות שלך"

חן אמיר הובא למנוחות לעיני חברו: "נקמתי את המוות שלך"
אמיר בן 42 במותו, הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלוויתו של חן אמיר
הלוויתו של חן אמיר צילום: ללא קרדיט

חן אמיר, סייר עיריית תל אביב שנרצח בפיגוע בתל אביב, הובא היום (ראשון) למנוחות. חן נורה אתמול בראשו והלך לעולמו לאחר מאבק של כשלוש שעות. חן, בן 42, הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. משפחתו הסכימה לתרומת איבריו להצלת חיים. מאות אנשים הגיעו ללוות את חן אמיר בדרכו האחרונה. בין המשתתפים בלוויה נכחו גם השר אופיר אקוניס, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, אנשי סיירת סל"ע, בהם גם עוז - השותף של חן שחיסל את המחבל.

בעת שנטמן זעקות נשמעו מהסייר שעוז, שחיסל את המחבל: "חן חן, כמה לב טוב יש לך, כל העולם ראה מה עשית. חשפת את הבן עוולה הזה. הצלת אלפים. לא הייתה לך אף פציעה, הוא בא לך מאחורה כמו כלב. אם הוא היה בא לך מקדימה היית משסף לו את הסכין מהגרון. ברגע שהוא נתן לך את הכדור נתתי לו, נקמתי את המוות שלך. תשמור עליי חן תשמור עליי. תשמור עלינו. איזה לוחם היית, איזה צלף". 

ורד האלמנה ספדה לו: "חן שלי, אהוב שלי. יפה שלי, אני רוצה להודות לך על הזוגיות המדהימה, על הבנות היפות ששואלות איפה אבא כל שנייה. אחרי שסידרתי לבנות, רומי אמרה לי: 'אני יודעת שאבא הקריב עצמו למעננו ולמען ישראל'. זה כל כך כואב. מיקה מעכלת בדרכה בחיבוקים ונשיקות ואמה - היא מחכה לשמוע את האופנוע ולצעוק אבא הגיע. הוא תמיד היה מוציא את הגיטרה ושר לי לפני שנולדו הילדים, הוא היה שר: 'קחי לך זמן הכאב הזה יחלוף מהר, אני מבטיח'".

לאחר ההספד, סולן להקת יציאת חירום אלכס טופל המבצע המקורי של השיר, שר בלוויה את השיר.

בפיגוע שאירע אתמול נתקלו שני סיירים של העירייה באדם חשוד וכשפנו אליו הוא שלף אקדח וירה בחן. חברו השיב באש וניטרל את המחבל, אמל מחמוד כאמל אבו בכר, בן 22, המשתייך לג'יהאד האסלאמי. המחבל נפצע ומותו נקבע מספר שעות לאחר מכן.

לפי דיווחים פלסטיניים, משפחתו אבו-בכר, חשפה פרטים לגבי האופן שבו הצליח המחבל "לחמוק מידי הכיבוש במהלך התקופה בה היה מבוקש, ועד ביצוע הפיגוע בתל אביב". אביו של המחבל, מחמוד, סיפר כי "כאמל לא נשא עימו טלפון נייד, לא היה פעיל ברשתות החברתיות והשתמש בכינוי 'אבו דג'אנה'". אביו הוסיף כי המשפחה ניסתה ליצור עימו קשר יותר מפעם אחת במהלך התקופה בה היה מבוקש, אולם אף קרוב משפחה לא הצליח לפגוש אותו.

האב סיפר כי כאמל היה מסור לדתו, והייתה לו יכולת לשנן בעל פה את הכתוב מקריאה אחת בלבד ללא חזרה. הוא גם היה אמור לסיים בסמסטר הזה לימודי משפטים באוניברסיטה האמריקנית בג'נין, אלא שהיותו מבוקש על ידי כוחות הביטחון מנעה ממנו לסיים את לימודיו.

 

הפופולריים