שלושה גברים תקפו ישראלי בברלין: "דיברנו עברית ופתאום הייתי על הרצפה"

ישראלי הותקף בברלין: "דיברנו עברית ופתאום אני על הרצפה"
הצעיר סיפר למשטרה המקומית כי הוא ובת זוגו הלכו ברחוב ולפתע הותקפו על ידי החשודים, שניסו לשוחח איתם בגרמנית • שגריר גרמניה בישראל: "זה מגעיל ובלתי נסבל שדבר כזה קרה ליהודי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

לפי דיווחים באתר ברלינר צייטונג, תייר ישראל בן צעיר 19 הותקף אמש (שבת) בידי שלושה גברים בברלין, גרמניה. משטרת ברלין בודקת האם לתקיפה יש רקע אנטישמי. שגריר גרמניה בישראל שטפן זייברט, התייחס לתקיפה ואמר: "זה מגעיל, מקווה שהבריונים האלה ייתפסו. זה בלתי נסבל שדבר כזה יכול לקרות לצעיר יהודי בברלין". 

הישראלי התקשר וסיפר להם כי הוא ובת זוגו בת ה-18 הלכו ברחוב הרמן מהמרכזיים של קרויצברג ושוחחו בטלפון בעברית.לפתע נעצרה ליד בני הזוג מכונית עם ארבעה גברים, שלושה מהם יצאו ואחד מהם דיבר עם הישראלי בגרמנית. לדברי המשטרה, הישראלי לא דובר גרמנית, ולא הבין את הנאמר.

לטענת המשטרה, הישראלי הופל במפתיע ארצה ולפי החשד, שלושת הגברים המשיכו לפגוע ולבעוט בתיירים ששכבו על הארץ, עד שלבסוף נסעו ברכב לכיוון לא ידוע. לדברי המשטרה, המותקף פנה לאחר מכן למוקד חילוץ של בית חולים עם חבלות קלות בזרועו ובפניו והזעיק את המשטרה. הצעירה שהתלוותה למותקף לא נפגעה בתקרית.

שגריר ישראל בברלין, רון פרושאור, הגיב למקרה בטוויטר שלו וכתב: "ישראלי נוסף מותקף באכזריות בבירת גרמניה. זה לא מקובל! על השלטונות הגרמניים לנקוט בכל אמצעי כדי לעצור את ההתקפות וההסתה הללו נגד ישראל ויהודים לפני שיהיה מאוחר מדי״.

 גם שגריר גרמניה בישראל, שטפן זייברט, הגיב לתקיפת הצעיר: "״זה נורא, מקווה שהבריונים האלה ייתפסו. זה בלתי נסבל שדבר כזה יכול לקרות לצעיר יהודי בברלין״.

הפופולריים