באיחור של יממה: נתניהו מגבה את ראש השב"כ

באיחור של יממה: נתניהו מגבה את ראש השב"כ
ראש הממשלה שוחח עם רונן בר וביקש לגבות אותו בעקבות ביקורת שמתחו עליו חברי קואליציה ברקע האירוע שבו נהרג פלסטיני ליד רמאללה. בהודעה שפרסמה לשכת נתניהו נאמר כי רה"מ "גיבה את בר ואת אנשי השירות על העבודה החשובה שהם עושים למען ביטחון ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שב"כ
צילום: אבשלום ששוני, יונתן סינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו גיבה היום (שני) את ראש השב"כ רונן בר בעקבות ביקורת שנמתחה עליו מצד גורמים בקואליציה. בהודעה שפרסמה לשכתו של נתניהו נאמר כי "ראש הממשלה שוחח היום עם רונן בר וגיבה אותו ואת אנשי השירות על העבודה החשובה שהם עושים למען ביטחון אזרחי ישראלי מסביב לשעון". 

הגיבוי של נתניהו מגיע כיממה אחרי אמירות שונות מצד חברי קואליציה נגד ראש השב"כ, ברקע התקרית בכפר בורקה שליד רמאללה שבה נהרג פלסטיני בן 19, על פי החשד מירי של יהודי תושב השטחים. חברת הכנסת טלי גוטליב אמרה אתמול כי "רעיונות השמאל הגיעו גם לצמרת השב"כ". לדבריה, "עומק ה'דיפ סטייט' הגיע לראש השב"כ ולראשי צה"ל". 

הרקע למתקפות על בר הוא אמירותיו שלפיהן התגברות של טרור יהודי תביא להתגברות של טרור פלסטיני. בר הזהיר בשבועות האחרונים בדיונים סגורים שכניסת מתנחלים לכפרים פלסטיניים כדי לפגוע בתושבים עלולה להביא לפגיעה במתנחלים עצמם. בתגובה לדברים אמרה השרה אורית סטרוק כי מדובר ב"אמירה אומללה". לדבריה, "אין טרור יהודי, והטרור הפלסטיני קיים כבר שנים רבות". ח"כ לימור סון הר מלך ממפלגת עוצמה יהודית אמרה כי "אנחנו מתעלמים מתופעה איומה ומטורפת שמתרחשת פה של מדיניות ואג'נדות שחלחלו לדרגים הפיקודיים בצה"ל, שמחלישות את הצבא שלנו". 

גם בשבוע שעבר פרסם נתניהו הודעת גיבוי באיחור של יממה. אז, בעקבות התבטאותו של ח"כ אביחי בוארון מהליכוד נגד מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, אמר נתניהו כי "ההשתלחות באלוף פוקס אינה מקובלת ואינה ראויה", והוסיף כי מדובר ב"קצין מצוין ומוערך שפועל ללא הרף להגן על אזרחי ישראל באשר הם". 

הפופולריים