מפגינים מחו סמוך למלון בו שוהים בני הזוג נתניהו

מפגינים מחו סמוך למלון בו שוהים בני הזוג נתניהו
המשטרה איפשרה כניסה ליישוב אחרי שחסמה את הכניסות לנווה אטי"ב, ושתי עתירות הוגשו לבג"ץ נגד סידורי האבטחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים בנווה אטי"ב
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

כ-200 מוחים נגד הרפורמה המשפטית נכנסו אתמול (שלישי) להפגין נגד בני הזוג נתניהו ביישוב נווה אטי"ב, סמוך למלון בו הם שוהים. זאת, לאחר שמוקדם יותר היום המשטרה מנעה מהם את הכניסה ליישוב. שתי עתירות הוגשו היום לבג"ץ ברקע סידורי האבטחה במושב נווה אטי"ב שבצפון, שבו נופשים ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. במהלך הלילה מפגינים הקימו עשרות אוהלים סמוך למושב. המשטרה חסמה מוקדם יותר את הכניסות לנווה אטי"ב והכבישים שסביבו.

 

מזכיר המושב אסף ונקרט סיפר לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב כי היישוב נתון במצור. "השערים נעולים וחקלאים לא יכולים להגיע אל השטחים המעובדים", הוא אמר. לדבריו של ונקרט, כוחות הביטחון הפרו את כל הסיכומים שגובשו עמם. "ניגשנו לדבר עם מפקדי מערך האבטחה בחמ"ל שהוקם ליד הצימר. ביקשנו בקשות אבל כלום לא עזר".

עתירה נוספת הוגשה בשם אחת מפעילות המחאה בבקשה להוציא צו ביניים שיורה למשטרה לאפשר להפגין בקרבת בית ההארחה שבני הזוג נתניהו נופשים בו. לדברי העותרת, המשטרה הרחיקה את המפגינים למרחק כמה קילומטרים מהמקום, והיא מורידה מכלי תחבורה ציבורית נוסעים החשודים בהיותם פעילי מחאה. בעתירה נכתב כי מדובר בפגיעה אנושה בחופש המחאה ובזכות החוקתית לחופש ביטוי.

בני הזוג נתניהו הגיעו למלון בנווה אטי"ב אתמול בערב ומתכוונים לשהות בו עד יום חמישי. כ-150 מפגינים ניסו ללכת ברגל למושב אתמול, ונחסמו בכניסה ליישוב על ידי המשטרה.

הפופולריים