ראש עיריית גבעתיים נגד הגרסה החדשה של ספר האזרחות

ראש עיריית גבעתיים נגד הגרסה החדשה של ספר האזרחות
רן קוניק הנחה לבחון את השימוש בספר "להיות אזרחים בישראל" בעקבות טענות על תכנים שעלולים לפגוע בערכי הדמוקרטיה - וטענות על מעורבות של פורום "קהלת" בכתיבתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה בתיכון בישראל
כיתה בתיכון בישראל צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק הנחה היום (חמישי) לבחון את השימוש בגרסתו החדשה של ספר הלימוד "להיות אזרחים בישראל" בבתי הספר בעירו. זאת בעקבות טענות על תכנים חדשים ומגמתיים פוליטית העלולים לפגוע בערכי הדמוקרטיה. 

קוניק צייץ: "בעקבות המחלוקת שהתעוררה סביב ספר הלימוד באזרחות בתיכון, שבכתיבתו הייתה מעורבות של אנשים פורום 'קהלת', הנחתי את מנהל החינוך בגבעתיים לקיים בדיקה של הכתוב בספר, והמלצות לגבי השימוש בו. יש לציין למען ההוגנות שקיבלתי גם תגובות אחרות שהספר אושר על ידי משרד החינוך ושהוא בסדר וכו', אבל אני מעדיף לעשות בדיקה כפולה ומכופלת. זו חובתי לשמור שדור העתיד יחונך על בסיס תכנים המעודדים חשיבה עצמאית, ולא כאלו המנסים לייצר מציאות חדשה".

בריאיון לתוכנית "בחצי היום" עם ליאת רגב בכאן רשת ב, אמר קוניק: "אנשים מדברים על מהדורה חדשה של הספר לשנת 2023, והציטוטים שראיתי ולכאורה מופיעים בספר בעייתיים מאוד. ביקשתי מהצוותים החינוכיים לבדוק את הספר. אני שומר על העיר שלי חופשית".

האזינו לריאיון המלא עם רן קוניק בכאן רשת ב

בתוך כך, מאות הורים בכפר סבא חתמו אתמול על קריאה שלא להכניס את ספרי "קהלת" לבתי הספר בשנת הלימודים הקרובה. בעצומה נכתב: "לא יתכן שגוף שפעל תקופה ארוכה על מנת לקדם את פירוקה החברתי והכלכלי של מדינת ישראל יהיה הגוף שאחראי על החינוך הממלכתי. לא יתכן שגוף שדוגל בהשחתת הממסד האזרחי הישראלי, הוא זה שיהיה אחראי על לימודי האזרחות".

את היוזמה מובילה "מר"צ כפר סבא חופשית" שאף שלחה מכתב לראש העיר בנושא בו נכתב: "לימודי האזרחות הם הבסיס הציבורי הראשון שמקבלים הילדים, שטיפת מוחם בנקודה זו על ידי גורמים אינטרסנטים הרואים בדמוקרטיה הישראלית כנטל שיש להסיר צריכה להדאיג כל הורה. אנחנו מבקשים מראש העיר להודיע כי החל משנת הלימודים הקרובה לא יאפשר את הכנסת ספרי הלימוד שנכתבו על ידי קהלת לבתי הספר, זה העתיד של הילדים שלנו, זה העתיד של הדמוקרטיה שלנו".

בתחילת השבוע קרא סגן ראש עיריית רמת גן, עו"ד רועי ברזילי: "לכל ההורים ברמת גן ובישראל כולה לעצור את רכישת ספרי אזרחות שנערכו מחדש על ידי פורום 'קהלת' שמוביל את ההפיכה המשטרית".

הפופולריים