אחרי מקרי האובדנות: משרד הביטחון מקים צוות לבחינת הליכי ההכרה בהלומי הקרב

משרד הביטחון מקים צוות לבחינת הליכי ההכרה בהלומי הקרב
ההחלטה הגיעה לאחר שבר כלף ואור דוניו, שהגישו בקשות להכרה כהלומי קרב, שמו קץ לחייהם במהלך השבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בר כלף ואור דוניו
צילום: ללא

משרד הביטחון הודיע היום (שבת) על הקמת צוות לבחינת הליכי ההכרה בהלומי קרב. ההחלטה הגיעה לאחר שבמהלך השבוע החולף שמו קץ לחייהם בר כלף ואור דוניו, שטענו להיותם הלומי קרב שלא זכו ליחס הולם. בראש הצוות יעמוד האלוף במילואים איציק תורג'מן ויהיו חברים בו, בין היתר, סמנכ"ל וראש אגף התכנון במשרד הביטחון, יו"ר המועצה הלאומית לפוסט טרואמה, הפסיכיאטר פרופ' אייל פרוכטר ועובדת סוציאלית בכירה.

הצוות יבחן את הליכי הטיפול בבקשות ההכרה של בר כלף ואור דוניו ויגבש תוכנית עבודה אופרטיבית וממוקדת לשיפור השירות והטיפול במבקשי הכרה על רקע פגיעות ראש ונפש. הצוות יגיש את המלצותיו במהלך חודש ספטמבר.

יושבי ראש השדולה לסיוע להלומי והלומות הקרב ובני משפחותיהם, חברי הכנסת מיכאל ביטון ויצחק קרויזר, בירכו על המהלך: "צה״ל יכול וצריך להיות פרו אקטיבי בזיהוי וליווי של חיילים ולוחמים שחוו חוויות של טראומה והלם קרב ונמצאים בסכנת אובדנות. רק לצה״ל יש את הידע על הנעשה בשדה הקרב וכן היכרות עם הלוחמים ולכן לא ניתן לעשות זאת בלעדיו. נמשיך לעקוב אחרי יישום פעולות משרד הביטחון וצה״ל בנושא החשוב ונזמין את הצוות שיוקם להציג את עבודתו ומסקנותיו בדיון המעקב של השדולה שיתקיים בקרוב".

הפופולריים