מקרה שלישי ביומיים: הדרת הנשים בתחבורה הציבורית נמשכת

מקרה שלישי ביומיים: הדרת הנשים בתחבורה הציבורית נמשכת
תיעוד: הילה לא הורשתה לעלות על אוטובוס "לגברים בלבד", לכאן רשת ב סיפרה: "הנהג אמר שאם אעלה 'יעשו לי את המוות'" • בנות 15 נאלצו להתכסות ולשבת בחלק האחורי של אוטובוס מאשדוד לצפת • במקרה אחר, נהג התעלם מבת 88 כי הוא "לא מדבר עם נשים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנות 15 נדחקו לחלק האחורי של אוטובוס
צילום: ללא

הילה פלג רק רצתה לנסוע בקו 86 של חברת אלקטרה אפיקים באשדוד, אך הנהג אמר לה שהיא לא יכולה לעלות לאוטובוס כי מדובר ב"קו של גברים בלבד". הילה סיפרה אתמול (ראשון) לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "איך לא מעלים אותי לתחבורה ציבורית? אני הציבור. הנהג אמר שאם אעלה 'יעשו לי את המוות', אז עליתי על קו אחר"

צפו בתיעוד

הילה הוסיפה כי זה הקו היחיד שמגיע ליעד שלה, ובגלל שנאלצה לעלות על קו אחר, היא הייתה צריכה ללכת במשך 20 דקות ולכן איחרה. "כעסתי, קרו לי פעמיים השבוע סיטואציות לא נעימות שקשורות לאוטובוסים", היא אומרת. "מסתבר שזה דבר ידוע באשדוד, קו לגברים או נשים, תלוי ביום. מבחינה חוקית זה ציבורי לכולם. אין דבר כזה הפרדה".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

מאלקטרה אפיקים נמסר: "מדובר בקו שירות לכלל הציבור, ועל כן אנחנו רואים זאת בחומרה רבה ומגנים את אמירת הנהג בכל תוקף. הנהגים עוברים תדרוכים בנושא כדרך קבע, שבהם אנו מתדרכים להימנע מחיכוך כלשהו עם הנוסעים. עם קבלת הסרטון הושעה הנהג מעבודתו עד בירור הנושא בימים הקרובים".

במקרה אחר, נערות בנות 15 שנסעו בקו 885 מאשדוד לצפת נדרשו על ידי הנהג להתכסות ולשבת מאחור. אימה של אחת מהן, גילי, סיפרה שהנערות היו בדרכן לכנרת יחד עם קבוצת נערים, שלהם נאמר לשבת בקדמת האוטובוס – "הן דיברו עם הנהג והוא אמר שהן לא מחונכות".

באירוע נוסף שהתרחש היום, צפי ארז, בת 88 מגבעתיים, עלתה עם בעלה על קו אוטובוס של חברת "דן" כדי להגיע לקופת חולים ברמת גן. כששאלה את הנהג אם עלתה על הקו הנכון הוא התעלם ממנה. בריאיון לכאן רשת ב היא סיפרה שהנהג "עשה ממני אוויר – כאילו אני לא קיימת".

לאחר מספר פניות, בעלה של צפי שאל את הנהג למה הוא לא עונה. הנהג השיב: "אני לא מדבר עם נשים". צפי סיפרה לקרן נויבך: "נפגעתי בצורה בלתי רגילה. אני ניצולת שואה, מספיק סבלתי בחצי עולם. באתי למדינת ישראל ופתאום אני באיראן, מחר יגידו לי לכסות את הפנים שלי".

מחברת דן נמסר: "אנו מתנצלים בפני בני הזוג על האירוע. מיד עם פרסום הפוסט נערך בירור ראשוני עם הנהג. התנהגות מסוג זה אינה מקובלת ומנוגדת לתפיסת השירות לציבור הנוסעים הנהוגה מאז ומתמיד. לאחר שיחה שנערכה עם בני הזוג, הנהג זומן להמשך בירור משמעתי, ויוסקו מסקנות כבר בימים הקרובים. החברה תחדד ביתר שאת את אמנת השירות שלה לכיבוד כל נוסע ואדם באשר הוא". צפי ארז הגיבה להודעה חברת "דן", וטענה כי הם לא פנו אליה או לבעלה.

הפופולריים