הרשויות הערביות הכריזו על שביתת אזהרה כוללת: "הגיעה העת להסלים את המאבק"

הרשויות הערביות הכריזו על שביתה כוללת: "עת להסלים"
הלימודים בבתי הספר ובמוסדות החינוך בערים ובכפרים הערביים לא ייפתחו ב-1 בספטמבר: "החלטת סמוטריץ' לא להעביר 200 מיליון שקלים מסבה פגיעה קשה בבסיס תקציבי הרשויות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה הפגנה ערבים F230813CG208
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

אחרי שהפגינו אתמול מול משרד האוצר בירושלים, ראשי הרשויות הערביות מחריפים צעדים. היום (שני) הם הכריזו על שביתת אזהרה החל מיום שני הבא בכל הרשויות המקומיות הערביות בארץ, שתכלול את בתי הספר ומוסדות החינוך. לדבריהם, הם מתכננים להמשיך להפגין נגד מדיניות הממשלה בהתמודדות עם האלימות והפשיעה בחברה הערבית ונגד החלטות הממשלה האחרונות לקיצוץ בתקציבים לחברה הערבית.

"החלטת שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שלא להעביר את תקציבי האיזון המגיעים לרשויות המקומיות הערביות בהיקף של 200 מיליון שקלים, מסבה פגיעה קשה בבסיס תקציבי השירות של הרשויות המקומיות הערביות", מסר הוועד הארצי של ראשי הרשויות הערביות. הרשויות המקומיות יספקו שירותי חירום בלבד.

הם הודיעו כי יפתחו בשביתה גלויה ופתוחה בכל הרשויות הערביות בארץ במידה והממשלה לא תיענה לדרישות הוועד. ראש הוועד, עו"ד מודר יונס אמר: "למועצות המקומיות הערביות נמאס מחוסר המעש של הממשלה הזו, לא נותר לנו אלא להסלים את המאבק שלנו למען בני ובנות החברה שלנו, הסובלים מהמדיניות הממשלתית. אנו קוראים למרכז השלטון המקומי לתמוך במאבק ובדרישות הלגיטימיות של ועד ראשי הרשויות הערביות ולנקוט בצעדים מעשיים לתמיכה במאבקו הצודק והלגיטימי של הוועד".

בהפגנה אתמול אמר יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, מוחמד בארכה: "המדינה צריכה להחליט - או שאנחנו חלק מאזרחיה והיא תקיים את התחייבותה כלפינו - או שתכריז עלינו כישות נפרדת, ואז כספי המיסים שלנו, שסמוטריץ' מבזבז אותם על ההתנחלויות, יעברו וישארו אצלנו ואנחנו ננהל את הרשויות שלנו". לדברי ראש עיריית כפר קאסם, "המלחמה שלנו באלימות בחברה הערבית לא פוסקת. אנחנו דורשים מהממשלה שתסייע והיא לא עושה דבר. עכשיו גם שר האוצר הכריז עלינו מלחמה".

הוועד גם קרא להסתדרות העובדים לתמוך בו והעביר "מסר לנציגי שגרירויות מדינות שונות שבו ציין את יחס הממשלה לחברה הערבית ומדיניות האפליה כלפי האזרחים הערבים והרשויות המקומיות הערביות", לשון הודעת הוועד.

הפופולריים