כל תלמיד רביעי - עני: הנתונים העגומים לקראת שנת הלימודים הבאה

כל תלמיד רביעי - עני: הנתונים העגומים לקראת שנה"ל הבאה
על פי ארגון "לתת", כ-25% מילדי ונערי ישראל יחלו את לימודיהם בלי ציוד בסיסי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הנתונים העגומים של תלמידי ישראל: ארגון "לתת" פרסם היום (שלישי) הערכות כי 545,382 תלמידים עניים, מתוך סך כולל של כ-1,947,795 תלמידים מכיתה א' ועד תיכון, יתחילו את שנת הלימודים הקרובה במערכת החינוך. מתוכם כ-50,820, מתוך 181,500, יעלו לכיתה א כתלמידים עניים ולא יקבלו את התמיכה הבסיסית הנדרשת כדי למצות את הפוטנציאל האישי שלהם.

לרוב התלמידים במשפחות הנתמכות יהיה חסר ציוד לימודי בסיסי וספרי לימוד והם יאלצו לוותר על השתתפות בחוגים, טיולים ופעילויות העשרה. יותר ממחצית מההורים הנתמכים לא יכניסו ילדים בגיל הרך למסגרת כי לא יוכלו לשלם על כך. וכשליש מהילדים נתמכי הסיוע נשרו או עלולים לנשור מבית הספר.

ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון "לתת" אמר: "האינפלציה ועליית הריבית במשק, לצד עליה חדה ביוקר המחיה בכל תחומי החיים – מחירי המזון, מוצרי הצריכה וההיגיינה, הציוד לבית הספר, החשמל ושכר הדירה – משפיעות בראש ובראשונה על השכבות המוחלשות, ושוחקות את כוח הקניה שלהן, שהיה מוגבל עוד קודם לכן.

ילדים למשפחות נזקקות, שלא יקבלו את התנאים הבסיסיים הדרושים לקיום כמו ביטחון תזונתי ולא את הכלים המינימליים הדרושים להתפתחות אישית, כמו ספרים, ילקוט וציוד פיסי ודיגיטלי הכרחי, יתקשו לממש את הכישרון ואת הפוטנציאל האישי הטמון בהם, ועלולים לגדול ולהיות גם בגירים עניים. מערכת החינוך, שלה אתגרים רבים, תורמת כיום ליצירת דורות חדשים של עוני, במקום לממש את ייעודה החשוב ביותר, ולהוות מנוף לצמצום פערים חברתיים".

הפופולריים