רן ארז: "אופטימי לגבי המו"מ עם האוצר"

רן ארז: "אופטימי לגבי המו"מ עם האוצר"
יו"ר ארגון המורים עדכן בדיון בכנסת כי נועד עם סמוטריץ' וקיש: "קרה אירוע חיובי בפגישה, שר האוצר נכנס לאירוע". עם זאת, הבהיר כי עדיין אין בכוונתו לפתוח את שנת הלימודים בבתי הספר העל יסודיים כסדרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קיש ורן ארז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים רן ארז הביע היום (שלישי) אופטימיות בנוגע למשא ומתן עם משרדי החינוך והאוצר לקראת פתיחת שנת הלימודים. בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת עדכן כי על פגישה שנערכה אתמול בינו לבין שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר החינוך יואב קיש: "קרה בהחלט אירוע חיובי בפגישה ביננו. שר האוצר אמר שהוא רוצה להיכנס לאירוע".

עם זאת, הבהיר ארז כי המשבר עוד רחוק מסיום: "ירדתי מהדרישות הראשונות אבל מהיכן שאנחנו היום לא נוכל לסגת. אנחנו נפעיל את סכסוך העבודה ב-1 ספטמבר ולכן אין מבחינתי תחילת שנת הלימודים. מסיבה זו לא הגעתי לוועדת החינוך ולא אגיע גם לאירוע של השלטון המקומי לפתיחת שנה"ל כי אין פתיחת שנה"ל.

"אומרים לנו תיקחו מה שהארגונים האחרים לקחו ומה שהמורים האחרים קיבלו. אם אחרים עשו טעות גם אני אעשה טעות? אם הם לא ידעו לדרוש מה שמגיע, אני גם צריך ככה?", הוסיף ארז.

לפני כחודשיים נערכה פגישת משא ומתן ראשונה לקראת שנת הלימודים הקרובה בין הגורמים. אחרי הפגישה הגיב ארז בסקפטיות לסיכויים לפתיחת שנת הלימודים ואמר: "הפגישה היום הייתה רק לצורך צילומים לתקשורת".

בתחילת חודש יוני איים ארז כי שנת הלימודים בתיכונים לא תיפתח כמתוכנן ב-1 בספטמבר. במכתב ששלח לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' ומנכ"ל משרד החינוך, כתב ארז: "מצב החינוך העל יסודי בשפל חסר תקדים – המחסור במורים בחינוך העל יסודי מעולם לא היה כה גדול. בשל האמור, ועל רקע המבוי הסתום המתמשך במשא ומתן מאז פג תוקפו של ההסכם הקיבוצי הקודם עם ארגון המורים, המשא ומתן מעולם לא נמשך זמן רב כל כך".

הפופולריים