שניים מהמפקדים בחילוץ מהבור בדיר אל אסד יורדו מכשירות

שניים מהמפקדים בחילוץ מהבור בדיר אל אסד יורדו מכשירות
נציב הכבאות אמר כי לפי ממצאי התחקיר הראשוני, היו ליקויים בתפקוד המפקדים באירוע שבו נהרגו לוחמי האש דקל מורציאנו ועדנאן אסעד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חילוץ דיר אל אסד
צילום: ללא

שניים מהמפקדים בכבאות והצלה שלקחו חלק בפעולות החילוץ של הפלסטיני, סאמד אלעראמין מחברון, שנפל לבור בדיר אל אסד יורדו מכשירות מבצעית, בעקבות מותם של לוחמי האש דקל מורציאנו ועדנאן אסעד. כך החליט הערב (חמישי) נציב כבאות והצלה אייל כספי, שקיבל לידיו את ממצאי התחקיר הראשוני של צוות התחקור המבצעי לבירור נסיבות מותם. לדבריו, "מהתחקיר הראשוני עולים ליקויים בתפקוד המקצועי".

הנציב כספי עדכן על כך את בני משפחותיהם של לוחמי האש שנפלו והבטיח להם כי במערך ימשיכו לפעול בשקיפות כדי להגיע לחקר האמת וליישם לקחים מבצעיים בעתיד. בין היתר, יחידת העילית "להבה" תרענן את כשירותה בחילוצים מיוחדים של מחוז צפון וכן ייערך יום כשירות למפקדי המחוזות ומפקדי תחנות הכיבוי האזוריות.

אסעד ומורציאנו הוזעקו לדיר אל אסד ביום ראשון לאיתור סאמד אלעראמין, תושב חברון בשנות ה-20 לחייו, שנפל לבור. במהלך ניסיונות החילוץ הם איבדו את הכרתם בבור שעומקו כשמונה מטרים. בתחתית הבור הצטברה פסולת אורגנית שעלולה לגרום לפליטת גזים רעילים.

הפופולריים