המסר המאיים למועמד לראשות המועצה

המסר המאיים למועמד לראשות המועצה
עשרה כדורים נורו אל עבר רכבו של חאתם שיבלי מהיישוב שבלי - אום אל-גאנם. שיבלי, שלא נכח ברכב, אמר לכאן חדשות: "אני מקווה שבעזרת השם תגיע המשמרת שלי ולא יהיו יותר דברים כאלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע ירי שבלי אום אל גאנם 19.08.23
צילום: ללא קרדיט

האלימות בחברה הערבית: ירי בוצע הלילה (שבת) לעבר רכבו של חאתם שיבלי, מועמד לראשות המועצה המקומית שבלי אום אל גאנם בגליל התחתון. שיבלי עצמו לא נכח ברכב. באוקטובר האחרון היה אירוע ירי נוסף ושיבלי נפגע ברגלו. בשיחה עם כאן חדשות אמר המועמד כי עשרה כדורים נורו לעבר הרכב.

בשיחות שקיימו איתו קציני משטרה בכירים במחוז הצפוני, בהם גם מפקד המחוז, הודיעו לו שהוא מאוים בדרגה הגבוהה ביותר. עוד אמר שיבלי כי הוא משוכנע שהרקע לאיומים והפגיעה בו הוא החלטותו להתמודד בבחירות הקרובות והערכות לפיהן היה מעורב בהעברת מידע למשטרה שתרם לחקירה שהסתיימה לאחרונה נגד ראש המועצה בהחלטה להעמידו לדין בכפוף לשימוע - ביחד עם ראשי רשויות נוספים מהחברה הבדואית.

"אני לא יודע אם הוא אחראי או לא אחראי אבל מבחינתי ראש המועצה הוא בעל הבית בכל מה שקורה בכפר. אני מקווה שבעזרת השם תגיע המשמרת שלי ולא יהיו יותר דברים כאלה" אמר חאתם שיבלי.

במהלך הלילה נורו למוות בשני אירועים נפרדים ראמי עסלי, בן 38 מכפר קרע; וראיד גריפאת, בן 23 מזרזיר. עסלי וגריפאת הם הרצחים ה-145 וה-146 בחברה הערבית מתחילת השנה.

הפופולריים