צה"ל מאשר: כיפת ברזל יירטה כטב"מ בשמי רצועת עזה

צה"ל מאשר: כיפת ברזל יירטה כטב"מ בשמי רצועת עזה
כלי הטיס לא חצה לשטח ישראל, ומערכות חיל האוויר עקבו אחר מסלולו. תושבי העוטף דיווחו כי שמעו פיצוצים בשמיים, אך לא הופעלו אזעקות. לפי דובר צה"ל לא הופעלות התרעות מכיוון שהכלי העזתי לא היווה איום • לפני חמישה חודשים יורט כטב"מ נוסף אשר לא חצה לשטח ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שובלי היירוט בשמי אשכול
צילום: .

כלי טיס בלתי מאויש מרצועת עזה יורט היום (ראשון) בידי מערכת כיפת ברזל במועצה האזורית אשכול. הזיהוי היה של מערך הבקרה, יב"א 09, ולפי דובר צה"ל כלי הטיס לא חצה לשטח ישראל ומרגע המראתו מערכות חיל האוויר עקבו אחר מסלולו. תושבי העוטף שמעו את הדי הפיצוצים, ללא אזעקה. לפי צה"ל הכלי לא היווה איום על תושבים ולכן, ולא הופעלו התרעות.

האזינו להסכת "עוד יום"

זוהי לא הפעם הראשונה ליירוט מסוג זה, ברצועה משגרים כטב"מים ורחפנים בדרך כלל בין סבבי לחימה. בחודש מרץ האחרון, אירע אותו המקרה כשכטב"מ של ארגון הטרור חמאס טס בשמי רצועת עזה, ויורט בידי סוללת כיפת ברזל. גם באירוע זה הכטב"מ לא חצה לשטח ישראל, ועל כן לא היווה איום על תושבי העוטף.

בשנת 2021, בחודש נומבר, אירע מקרה דומה להיום. לאחר שבועות של שקט בדרום, סוללת כיפת ברזל יירטה כטב"מ לא חמוש של חמאס שריחף בשטח רצועת עזה. מדובר באימון שערך חמאס בשטח הרצועה, אך מפקד חיל האוויר לשעבר, עמיקם נורקין, החליט ליירט את הכטב"מ. הכלי היה קטן מאוד וההחלטה ליירוט לא הייתה מכיוון שהוא היווה איום, אלא כי הוא הגיע לגובה רב מאוד. 

הפופולריים